Zdjęcie: materiały prasowe

Ponad 60 liderów i ekspertów potwierdziło swój udział w drugiej edycji szczytu „World for Ukraine 2023. The Roadmap to Freedom and Recovery”. Odbędzie się on w dniach 28-29 września w G2A Arena w Jasionce.

W szczycie „World For Ukraine” (W4UA) biorą udział organizacje, instytucje i osoby z całego świata, chcące wspólnie stawić czoła wyzwaniom stojącym przed Ukrainą. W4UA ma wspierać Ukrainę w dążeniu do wolności, odbudowy i zrównoważonego rozwoju.

Pierwsza edycja szczytu odbyła się w dniach 7-9 grudnia 2022 r. Uczestniczyło w nim ponad 100 organizacji pozarządowych z całego świata, a także reprezentantów władz, samorządów i biznesu z Ukrainy, Polski i wielu innych państw.

19 kwietnia 2023 r. opublikowano „Raport W4UA 2022” podsumowujący całe wydarzenie.

Druga edycja wydarzenia poświęconego niesieniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy i jej odbudowy odbędzie się w dniach 28-29 września w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Udział w W4UA 2023 potwierdzili już Anatolii Fedoruk, burmistrz Buczy pod Kijowem, John Hewko – sekretarz generalny i prezes Rotary International, Matthew Booth – doradca rządu Ukrainy ds. strategicznej komunikacji w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Kijowie.

Na szczyt przyjadą także: Valeriia Palii, prezeska Narodowego Ukraińskiego Towarzystwa Psychologicznego, Michael Capponi, założyciel i prezes organizacji charytatywnej Global Empowerment Mission, oraz Brock D. Bierman, prezes „Ukraine Focus” z Waszyngtonu.

To tylko niektórzy z ponad 60 prelegentów i prelegentek, którzy potwierdzili już swoją obecność na „World for Ukraine 2023”. To przedstawiciele rządów i parlamentarzystów, prezesi największych organizacji humanitarnych pomagającym Ukrainie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W gronie prelegentów będą też eksperci ds. mediów, zdrowia psychicznego i praw człowieka, a także reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego.

Do Jasionki przyjadą: Jean-Christophe Bonis, założyciel Team4ua, Eoin O’Shea – psycholog kliniczny i główny doradca ds. zdrowia psychicznego i wsparcia psychologicznego w Duńskim Instytucie Przeciw Torturom, Oleg Dunda – deputowany ukraińskiego parlamentu.

Na szczycie będzie również Matthew Booth, brytyjski doradca rządu Ukrainy ds. komunikacji strategicznej, oddelegowany przez Ambasadę Wielkiej Brytanii w Kijowie do wspierania walki z dezinformacją na Ukrainie. 

Na W4UA 2023 przyjadą Shams Asadi, komisarz ds. praw człowieka i kierowniczka miejskiego Biura ds. Praw Człowieka w Wiedniu, i Oksana Savytska, wiceprezeska Ukraińskiego Instytutu Rozwoju Edukacji, doradczyni Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.

– Wspólnym mianownikiem są dla nas wszystkich nasze działania mające na celu niesienie pomocy mieszkańcom Ukrainy, a także starania w celu zapewnienia im lepszej przyszłości – mówi Bartosz Staniszewski, rzecznik W4UA. 

Wstęp na szczyt jest bezpłatny. Rejestracja trwa na stronie w4ua.com. – To wyjątkowa szansa na włączenie się w globalny ruch na rzecz lepszej przyszłości Ukrainy – twierdzą organizatorzy „World for Ukraine 2023”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama