W najbliższy wtorek (22 września) w Rzeszowie będzie można jeździć za darmo autobusami MPK. Ale nie wszyscy z tego dobrodziejstwa będą mogli skorzystać.

Darmowa jazda autobusami MPK odbywać się będzie w ramach Światowego Dnia bez Samochodu. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że autobusami będzie można jeździć bez biletów pod kilkoma warunkami.

– Wszystkie osoby posiadające, podczas przejazdu autobusami komunikacji miejskiej, ważny dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument potwierdzający tożsamość właściciela lub współwłaściciela rejestrowanego samochodu mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w Rzeszowie – informuje ZTM.

Pomysł Światowego Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

W niektórych miastach na świecie Światowy Dzień bez Samochodu tak bardzo się spodobał, że jest on obchodzony znacznie częściej niż raz w roku. W Dżakarcie, w stolicy Indonezji, w każdą niedzielę.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama