Reklama

Pusta butelka, wiaderko i puszka to nie śmieci, a instrumenty muzyczne. Z takiego założenia wychodzą przynajmniej rzeszowski MOPS i ekologiczna fundacja „Arka”. Z ich inicjatywy we wtorek na ulicach Rzeszowa odbędzie się happening i warsztaty ekologiczne.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z fundacją ekologiczną „Arka” z Bielska Białej we wtorek (23 sierpnia) na rzeszowskim Rynku zaprezentuje happening sprzyjający ochronie środowiska – „Zadbaj o klimat”.

Akcja ekologiczna będzie się składała z dwóch części: warsztatowej oraz prezentacji  w postaci happeningu.

–  Warsztaty będą poświęcone kształtowaniu postaw proekologicznych i zachęceniu młodych do wspierania samorządu w działaniach związanych m.in. z realizacją Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz innych wynikających z zobowiązań zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, a także efektywnym zarządzaniu energią – informuje Lucyna Kopacz z rzeszowskiego MOPS-u.

Podczas warsztatów młodzież będzie również przygotowywać instrumenty muzyczne z odpadów takich jak: puszki, wiaderka czy butelki, na których później zagrają podczas muzycznego happeningu.

Nim jednak tak się stanie, lider zespołu „Blokowiosko” – Paweł „Pepe” Podsiadło, nauczy młodych wygrywać odpowiedni rytm na własnoręcznie wykonanych ekologicznych instrumentach.

Wówczas młodzi „muzycy” wyjdą na rzeszowskie ulice, by kierując się w stronę Rynku zaprezentować swoje nowe umiejętności i promować postawy proekologiczne.

Zwieńczeniem całej akcji będzie mobilna wystawa, która powstała przy współpracy Fundacji Ekologicznej „Arka” i młodych artystów grafików Kariny Haczek i Piotra Kocybika.

Wystawa będzie czynna od 24 sierpnia do  1 września. Obejrzeć ją będzie można w centrum handlowym „Auchan” w Krasnem.

Warsztaty dla młodzieży odbędą się w budynku MOPS-u przy ul. Staszica 10 od godz. 10:00. Happening został przewidziany na 12:30.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: