Zdjęcie: Jerzy Zygadło

Około 100 maszyn rolniczych we wtorek na 24 godziny zablokuje dwa rzeszowskie ronda: Kuronia i Pobitno. Kierowcy, szykujcie się na poważne utrudnienia w ruchu!

Ogólnopolski protest rolników organizuje rolnicza Agrounia. Na jej czele stoi Michał Kołodziejczak. Protesty rozpoczną się we (24 sierpnia) o godz. 9:00 i będą trwały 24 godziny – w kilkudziesięciu polskich miastach. 

Na Podkarpaciu protest będzie tylko w Rzeszowie, ale sparaliżuje ruch w mieście. Do środy, do godz. 9:00 całkowicie zablokowane będą ronda Pobitno, Kuronia oraz droga, która je łączy – Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

– Do Rzeszowa przyjedzie około 100 maszyn. Będą rolnicy z Rzeszowa, Kamienia, okolic Jarosławia, Przeworska – mówi Błażej Bieniasz, koordynator protestu Agrounii na Podkarpaciu. Twierdzi, że rolnicy do protestu zostali zmuszeni.

– Premier Mateusz Morawiecki nie chce z nami rozmawiać o fatalnej sytuacji w rolnictwie. Jesteśmy bezsilni. Osobiście wolałbym siedzieć w domu, a nie przyjeżdżać na protest. Nie byłoby żadnych strajków, gdyby premier usiadł z nami do rozmów – mówi Bieniasz.

Michał Kołodziejczak jest przekonany, że protest przyniesie skutek. – Widzimy jedność rolników, a władza boi się tej jedności. Mogą być prowokacje, próby rozbijania protestów, ale mamy czyste zamiary, nie damy się sprowokować – mówi nam lider Agrounii. 

Władze Rzeszowa przygotowują się do komunikacyjnego paraliżu. – Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość oraz omijanie tego fragmentu miasta. Prosimy również o podporządkowanie się poleceniom policji i służb mundurowych – apeluje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Policjanci przygotowali objazdy, które pozwolą ominąć zablokowany odcinek.

Objazdy dla pojazdów ciężarowych:

– od strony Przemyśla w kierunku Barwinka i w przeciwną stronę: autostradą A4 do węzła Rzeszów Zachód i drogą S19;

– od strony Krakowa w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku: drogą krajową nr 94 w Świlczy wjazd na S19 do węzła Rzeszów Zachód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut;

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– od strony Sokołowa Młp. w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku: droga S19 do węzła Rzeszów Wschód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut;

– od strony Radomia w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku: drogą krajową nr 9 do węzła Rzeszów Północ i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut.

Objazdy dla pojazdów do 3,5 t:

– od strony Łańcuta w kierunku Sokołowa Młp., Głogowa Młp. i w przeciwnym kierunku: drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1393R przez Krasne do ul. Hr. Alfreda Potockiego, Ks. Jana Sączka do ul. Rzecha;

– od strony Łańcuta w kierunku Tyczyna i w przeciwnym kierunku: drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1396R w kierunku Malawy do ul. Słocińskiej, Św. Rocha do Chmielnika lub ul. Wieniawskiego, ul. Robotniczą do ul. Sikorskiego;

– od strony Łańcuta w kierunku Boguchwały, Sędziszowa Młp. i w przeciwnym kierunku: drogą krajową nr 94, ul. Lwowską, następnie ul. Leszka Czarnego, ul. Niemierskiego do ul. Armii Krajowej;

– od centrum miasta w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku: ul. Lwowską, ul. Rejtana, ul. Niepodległości, ul. Niemierskiego do ul. Leszka Czarnego.

– W miejscach, gdzie wystąpią utrudnienia oraz rozpoczynać się będą objazdy, rozlokowane zostaną policyjne patrole, by kierować samochody na wyznaczone trasy – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Nie tylko kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu. Na czas protestu zmienią się również trasy przejazdu miejskich autobusów, o czym pisaliśmy TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama