Zdjęcie: Pixabay

We wtorek rozpoczyna się pierwsza tura odkomarzania Rzeszowa. Dezynsekcją zostanie objęty ponad 108-hektarowy teren miasta.  

We wtorek i w środę (18 i 19 czerwca) od godz. 19:00 zostanie przeprowadzony zabieg odkomarzania na terenie Rzeszowa. Przeprowadzi go In-Pest za 11 tys. zł. Jak informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, zabieg zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń przeznaczonych do zamgławiania i oprysku.

Do zwalczania komarów i kleszczy zostaną użyte preparaty biobójcze. – Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki ISUZU D MAX. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Odkomarzaniem objętych zostaną parki, zieleńce, place zabaw oraz obszary nad Zalewem. Cały teren ma 108 ha. O tym, jakie miejsca będą objęte odkomarzaniem, pisaliśmy już TUTAJ. Druga tura akcji będzie mogła się odbyć po upływie 21 dni od pierwszego oprysku. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama