Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Z myślą o osobach z chorobą nowotworową społeczności akademickiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz podopiecznych Fundacji Iskierka we wtorek (30 maja) odbędzie się piąta edycja Koncertu Charytatywnego „Nadziani Nadzieją”.

Koncert „Nadziani Nadzieją” to oddolna inicjatywa studentów Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Muzyki oraz ludzi o życzliwych sercach. Koncert na stałe wpisał się w tradycję Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Wszystko zaczęło się od niezapomnianego nauczyciela akademickiego dr. Antoniego Zająca, który tak skutecznie zaraził studentów pasją do nauki i kulturą akademicką, iż nie potrafili przejść obojętnie obok życiowych trudności, które go spotkały. I tak od 2012 r. gramy na rzecz osób z chorobą nowotworową związanych ze społecznością akademicką UR – wspomina Justyna Witkoś z biura organizatorów „Nadzianych Nadzieją”.

– Idea koncertu porwała serca społeczności akademickiej, otworzyła też wielu młodym ludziom oczy na ludzi, dla których warto grać. Z każdą odsłoną koncertu dowiadywaliśmy się o kolejnych osobach, którym warto nieść nadzieję, bo nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem – uważa Justyna Witkoś.

W organizację piątej już edycji „Nadzianych…” włączyła się Fundacja Iskierka, by wspomóc swoich podopiecznych. Koncert odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18:00 w sali koncertowej Wydziału Muzyki UR przy ul. Dąbrowskiego. Koncertowi towarzyszyć będzie hasło: ,,Drzewo życia-powrót do krainy bajek”.

– Będziemy grać w myśl słów wyrapowanych przez gwiazdę poprzedniej edycji koncertu – rapera Kohlę – „o tym wie każda dusza bratnia, że nadzieja umiera ostatnia” – zapowiadają organizatorzy „Nadzianych…”.

Raper wówczas śpiewał: „Bo nadzieja to my, bo nadzieja jest w nas, może sprawić Twoja dłoń, że na chwilę stanie czas. Twoja miłość ma moc, zmieni w uśmiech mój strach… może potrzebuje ktoś bicia Twego serca…, nawet gdy przyszła śmierć-nadzieja trwa”.

Podczas wtorkowego koncertu wystąpią: Szkoła Tańca Sportowego Aksel, Sweet Voices, Studio Balotowe Laili Arifuliny, A&G Dance Studio, sens-Dance Akademia Tańca Jazzowego, Zespół Tanecznych Form Nowoczesnych IMPET – MDK Rzeszów, Grupa Teatralna z Kozłówka, Jarek Czajka, Joanna Róg, Karolina Potocka, Kinga Cieśka, Dagmara Moskwa, Mirosław Szpyrka, Anna Puzio, Tomasz Przeszłowski i studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Organizatorzy zapowiadają, że będą również niespodzianki dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.  Wstęp na „Nadzianych Nadzieją” jest bezpłatny. Koncertowi patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: