Anderson, Leon i Spiridonow – to nazwiska światowych siatkarzy, których będzie można zobaczyć we wtorek w rzeszowskiej hali Podpromie. Asseco Resovia zagra towarzyski mecz z Zenitem Kazań.

Rzeszowski klub poinformował, że oba zespoły wystąpią bez reprezentantów, którzy w Berlinie walczyć będą o kwalifikację olimpijską. – Jednak nie zabraknie największych gwiazd rosyjskiego zespołu – zapewnia Asseco Resovia.

Siatkarze Zenita Kazań przylecą do Polski w poniedziałek. W najlepszej drużynie Europy zabraknie atakującego Maxima Michajłowa, libero Aleksieja Wierbowa, środkowego Andrieja Aszczewa i przyjmującego Jewgienija Siwożeleza. Trzech pierwszych znalazło się w składzie Rosji na turniej kwalifikacyjny w Berlinie.

– Niespodziewanie miejsca w kadrze nie wywalczył sobie Siwożelez, mimo to prawdopodobnie nie przyleci do Polski. W hali Podpromie nie zobaczymy też libero reprezentacji Bułgarii, Teodora Sałparowa – informuje Asseco Resovia.

W meczu przeciwko rzeszowskiej drużynie na pewno wystąpią pozostali, świetni gracze Zenitu Kazań – przyjmujący: Matthew Anderson, Wilfredo Leon i Aleksiej Spiridonow, środkowi: Aleksiej Kuleszow, Iwan Demakow i Aleksander Gutsaljuk, rozgrywający Igor Kobzar i Siergiej Bagriej, atakujący Wiktor Poletajew oraz libero Władislaw Babiczew.

Rosyjską drużynę poprowadzi asystent Władimira Alekny – Alexander Serebrennikow.

W drużynie Asseco Resovii zabraknie reprezentantów Polski – Bartosza Kurka, Fabiana Drzyzgi oraz Damiana Wojtaszka a także grającego w składzie Bulgarii Nikolaya Pencheva i we Francji Juliena Lyneela. – Pozostali siatkarze będą do dyspozycji trenera Andrzeja Kowala – podał rzeszowski klub.

Mecz odbędzie się w najbliższy wtorek na Podpromiu. Początek o godz. 17:00. Bilety w cenie 16 zł można rezerwować TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama