Zdjęcie: Tomas Modras / Rzeszów News
Reklama

Od najbliższego wtorku do czwartku autobusy MPK trzech linii będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Ma to związek z zamknięciem ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie.

Ul. Jana Pawła II będzie zamknięta od 29 listopada do 1 grudnia. Firma Skanska, która jest wykonawcą modernizacji tej ulicy, będzie układała warstwy bitumiczne na ulicach Jana Pawła II,  Senatorskiej, Miejskiej oraz Gościnnej.

W tych dniach ul. Jana Pawła II będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów samochodowych na odcinku ok. 1,2 km – od ul. Kwiatkowskiego do pierwszych zabudowań za ul. Św. Antoniego. O szczegółach utrudnie} w ruchu pisaliśmy TUTAJ.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że od wtorku do czwartku ok. godz. 8:00 do ok. 22:00 zmianie ulegną trasy autobusów linii nr 7, 12 i 21. Autobusy pojadą od centrum do ul. Kwiatkowskiego / ul. Strażackiej trasą bez zmian, następnie ulicami Miłą, Kard. K. Wojtyły, Sikorskiego, Tyczyn, Budziwojską i dalej trasami bez zmian.

– Objazd obowiązuje w obu kierunkach. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki – poinformował ZTM. Jednocześnie podał, że od wtorku do czwartku będzie uruchomiona dodatkowa (wahadłowo) komunikacja na odcinku Kwiatkowskiego Dom Studenta – Kwiatkowskiego hotel.

ZTM poinformował również, że od 1 grudnia zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 9, 16 i 35. Liczba kursów się nie zmieni, zmienią się godziny odjazdów autobusów MPK.

(ak)

redakcja@reszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. A czy wy ludzie jesteście jacyś upośledzeni, że musicie prosić redakcje o załatwianie waszych spraw. Czy to tak ciężko wykonać jeden telefon do Skanskiej, i się wszystkiego dowiedzieć?

  2. Ma być jutro i w czwartek przepustowa do okolic 8.00. Dzwoniłem do biura Skanska, na proszenie redakcji RzeszówNews widać nie ma co liczyć…

  3. Dokładnie będziemy wdzięczni za konkretne informacje o której godzinie mieszkańcy mogą wyjechać z domów żeby przejechać przez senatorską, miejską i Jana Pawła. Skajska ma mieszkańców gdzieś… napisali że droga zamknięta od 29 do 1 o i maja gdzieś to że niektórzy muszą dojechać do pracy i czasami nie da się wytłumaczyć szefowi, że skanska stwierdziła, że droga zamknięta…. zwłaszcza że dzisiaj rano dało się przejechać a nikt nie raczył o tym poinformować… Może Redakcji uda się uzyskać jakieś konkretniejsze informacje od Skanska i pomóc mieszkańcom? Będziemy wdzięczni:)

  4. Też jestem zainteresowany odpowiedzią. Nie wiem dlaczego Skanska nie informuje dokładnie od której do której jest droga zamknięta, tylko lakoniczna informacja „od 29.11 do 01.12”. Otóż dziś jest 29.11 i przejechałem bez problemu. Stąd zasadne pytanie, czy jutro przed godziną 8.00 również będzie można przejechać. Czy redakcja Może uzyskać taka odpowiedź od Skanski?

Comments are closed.