Zdjęcie: Pixabay

Co jest skuteczniejsze: internet czy książki? To pytanie, na które spróbują odpowiedzieć studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej podczas II edycji konkursu „Web vs. Books”.  Odbędzie się on w najbliższy poniedziałek (10 kwietnia).

Podczas konkursu „Web vs. Books” drużyny składające się z trzech do pięciu studentów WSPiA będą miały za zadanie rozstrzygnąć problem prawny z zakresu prawa gospodarczego. Może to być np. kazus do rozwiązania, napisanie opinii lub sporządzenie umowy.

– Spośród zgłoszonych zespołów wyłonione zostaną dwie grupy – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Pierwsza grupa będzie miała do dyspozycji wyłącznie zasoby biblioteczne – komentarze, podręczniki, artykuły naukowe, prawnicze bazy danych . Druga zaś będzie mogła korzystać tylko ze stron i internetowych baz danych. Na wykonanie zadania drużyny będą miały maksymalnie trzy godziny.

Konkurs „Web vs. Books” ma z jednej strony pomóc studentom w kształtowaniu i utrwalaniu umiejętności wyszukiwania informacji w oficjalnych publikacjach i prawniczych bazach danych. Z drugiej strony ma wykształcić w studentach potrzebę weryfikacji treści dostępnych w Internecie (m.in. encyklopediach społecznościowych, forach dyskusyjnych, blogach).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Komisja konkursowa będzie oceniać poziom merytoryczny oraz czas wykonania zadania konkursowego. Rozgrywka „Web vs. Books” sprawdzi również, które źródła informacji pozwalają na szybsze i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów związanych z prawem gospodarczym.

Losowanie grup spośród zgłoszonych studentów i rozgrywka konkursowa odbędzie się w poniedziałek (10 kwietnia) o 14:20. Zwycięzców konkursu „Web vs. Books” poznamy tydzień później.

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Prawa Gospodarczego oraz działająca w WSPiA Klinika Przedsiębiorczości.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama