Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W najbliższy weekend rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Jana Pawła II w Rzeszowie – układanie warstw ścieralnych. Od piątku do soboty ruch samochodów będzie całkowicie zamknięty.

Ulica Jana Pawła będzie zamknięta na odcinku ok. 1,2 km – od ul. Kwiatkowskiego do pierwszych zabudowań za ul. Św. Antoniego. Utrudnienia potrwają od godzin porannych w piątek (9 grudnia) do soboty (10 grudnia) włącznie.

– Nie będzie możliwy bezpośredni wjazd z ul. Jana Pawła II w ul. Senatorską i ul. Gościnną. Mieszkańcy remontowanego odcinka ul. Jana Pawła II oraz ul. Papieskiej będą mogli dotrzeć pieszo do swoich domów – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która modernizuje ul. Jana Pawła II.

W piątek mieszkańcy ul. Senatorskiej będą mogli dojechać do swoich domów korzystając z ulic: Miejskiej, Strzelców oraz Jana Pawła II, ale od strony ul. Budziwojskiej, a mieszkańcy ul. Gościnnej – od strony  ul. Wojtyły. 

Wyjątkowo w sobotę, na ten jeden dzień, mieszkańcy ul. Senatorskiej będą proszeni o skorzystanie z objazdu od strony ul. Porąbki.

Ulica Jana Pawła II będzie już otwarta dla jej mieszkańców od najbliższego poniedziałku (12 grudnia).  W tym dniu planowane są jedynie prace na wlotach bocznych do ul. Jana Pawła II, dlatego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia na ul. Miejskiej, Senatorskiej, Papieskiej, Gościnnej i Św. Antoniego.

– Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Apelujemy o uwagę i ostrożność. Prosimy także o cierpliwość i wyrozumiałość – dodaje Agnieszka Kotela.

Od 12 grudnia do 16 grudnia od godz. 8:00 do ok. 15:00 zmianie ulegnie trasa linii MPK nr 7, 12 i 21. Autobusypojadą od centrum do Kwiatkowskiego/Strażacka trasą bez zmian, następnie Strażacką, Miłą, Kard. K. Wojtyły, Sikorskiego, Tyczyn, Budziwojska i dalej trasami bez zmian.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Objazd obowiązuje w obu kierunkach. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na trasie Kwiatkowskiego DS – Kwiatkowskiego hotel.

Modernizacja ul. Jana Pawła II obejmuje ponad kilometrowy odcinek ul. Jana Pawła – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego, a także ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej.

Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II. Powstaną cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkowa, druga w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżka pieszo-rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Skanska wybuduje również kanalizację deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Nowa kanalizacja jest tu konieczna z uwagi na zagrożenie dzielnicy Budziwój powodziami. Głębokie i niebezpieczne rowy wzdłuż ulic zostaną przebudowane. Mieszkańcy dzielnicy nie będą narażeni na podtopienia.

Modernizacja ul. Jana Pawła II będzie kosztowała ok. 9,6 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama