Chcesz się dowiedzieć, co robił Ernesto Che Guevara, zanim stał się kontrowersyjnym rewolucjonistą? W najbliższy weekend (piątek, sobota, niedziela) w ogródku rzeszowskiego kinie Zorza w ramach Kina Letniego będzie można zobaczyć film „Dzienniki motocyklowe”.

W ciepłe, letnie wieczory, póki pogoda sprzyja, miło jest obejrzeć film pod gołym niebem, przy kuflu zimnego piwa. Kino Letnie to cykl pokazów filmowych, które w każdy letni weekend (piątek, sobota i niedzielę) odbywają się w ogródku kina Zorza przy Filmowej Cafe. Projekcje rozpoczynają się między godz. 21:00, a 21:30, dlatego przed wybraniem się do kina warto sprawdzić, o której godzinie zaczyna się pokaz w danym dniu.

Brzydka pogoda nie oznacza odwołania imprezy. Wtedy seans przenoszony jest do wnętrza kawiarni.

W sierpniowym Kinie Letnim prezentowane są filmy z cyklu „Wyjątkowe biografie”.   Podczas najbliższego weekendu Zorza zaprasza na „Dzienniki motocyklowe”. To opowieść o niezwykłej podróży po Ameryce Południowej, którą wspólnie z przyjacielem odbył młody student medycyny Ernesto Guevara, który w przyszłości stał się kontrowersyjnym rewolucjonistą Che.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W jego rolę wcielił się meksykański aktor Gael García Bernal, znany m.in. z filmów „Amores perros,”, „Złe wychowanie”, „I twoją matkę też”. W filmie oglądamy młodego człowieka, o którym wiemy, że za kilka lat będzie obalał dyktaturę na Kubie i organizował rewolucję w Kongo. Ale nie dowiadujemy się niczego o jego rewolucyjnej przyszłości.

Bilety na film kosztują tylko 6 zł.

MICHAŁ OKRZESZOWSKI

Reklama