Zdjęcie: Krzysztof Klimek / Motorsports Zone
Reklama

Już w ten weekend (27-28 maja) I Podkarpackie Targi Motoryzacyjne Automotive 2017 w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Wśród atrakcji wystawa samochodów, zabytkowych, elektrycznych i luksusowych, prezentacja motocykla Harley Davidson Street Rod, możliwość przejazdu gokartami, szkoła jazdy z Automobil Klub czy spotkania z fachowcami ze świata motoryzacji.

Dla uczestników Automotive 2017 mamy bardzo dobrą wiadomość. Organizator, czyli Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena, zrezygnował z płatnych wejściówek. Wspomniane atrakcje będą całkowicie bezpłatne.

Na Automotive 2017 całe rodziny mogą przyjeżdżać na pełną emocjonujących wydarzeń sobotę i niedzielę, w godzinach 10:00-18:00 do Jasionki. Na dwóch kondygnacjach obiektu prezentować się będą salony samochodowe, auto spa, sklepy motoryzacyjne i około motoryzacyjne, a także wystawa  „oldtimerów”, które na co dzień można oglądać w podwarszawskim Nadarzynie.

Dla motocykli przygotowano antresolę, jej główna atrakcją będzie motocykl Harley Davidson Street Rod, który tydzień temu w Rzeszowie pobił rekord Guinnessa w najdłuższym przejeździe z jednoczesnym paleniem gumy.

W sobotę, spragnieni emocji sportowych będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda zaplecze zespołu wyścigowego. Olimp Racing zaprezentuje swój serwis techniczny z autami Porsche 911 GT3 Cup, będą pokazy serwisowania w pit stopie. Na Targach zaprezentują się także takie marki jak Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Ford i Tesla.

Swoje samochody pokaże Paweł Hoffman – znany pasjonat motoryzacji. Kierowcy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kółkiem dzięki instruktorom z Automobil Klubu. Natomiast osoby poszukujące samochodowych okazji na pewną będą zadowoleni z oferty wyprzedaży rocznika 2016.

Zaplanowano także spotkania z wybitnymi fachowcami ze świata motoryzacji i Kongres Motoryzacyjny, podczas którego startupy zaprezentują swoje autorskie pomysły i rozwiązania dla sektora motoryzacyjnego. Będzie to również szansa na skonsultowanie potencjału proponowanych rozwiązań z ekspertami z firm z sektora auto-moto, nawiązanie ciekawych relacji biznesowych i wymianę doświadczeń pomiędzy początkującymi innowatorami, a doświadczonymi rekinami biznesu.

Panie, które chcą się dodatkowo pięknie prezentować za sterami swoich czterech kółek, mogą liczyć na dodatkową atrakcję – w holu głównym odbędą się pokazy makijażu firmy Inglot. W specjalnie dla G2A Areny zbudowanym firmowym stoisku wizażystki będą udzielały rad dotyczących makijażu, a także będzie można skorzystać z bezpłatnego makijażu i zakupić kosmetyki.

Dodatkowo w niedzielę, odbędą się pokazy jazdy sportowej i kontrolowanych poślizgów w ramach równoległego wydarzenia DRIFT ART w sąsiednim obiekcie – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis. Organizatorem DRIFT ART jest Fundacja TOR RZESZÓW. Wstęp na ten event będzie płatny: dorośli – 10 zł, dzieci do lat 12 – bezpłatnie.

Rzeszów News jest patronem Automotive 2017. Okolicznościowy spot zrealizowało Nowe Media Studio. 

(ram)

Program Kongresu Motoryzacyjnego:

– 11:00 – Bezpieczne podróże rodzin z dziećmi. Jak przygotować się do długiej podróży? Pełnowartościowe posiłki i dieta w trakcie samochodowych wypraw. Prelegent: Małgorzata Soroń, dietetyk, Centrum Medyczne Medyk

– 12:00 – Jazda samochodem w kontekście zdrowego kręgosłupa. Poprawne zapinanie pasów, ustawienie fotela, prawidłowa odległość od kierownicy. Niebezpieczeństwo zmiany postawy ciała u kierowców. Prelegent: dr Grzegorz Magoń, specjalista fizjoterapii Centrum Medyczne Medyk

– 13:00 – Sztuka parkowania – prezentacja filmu tematycznego. Praktyczna nauka jazdy i doskonalenie technik kierowców gwarantem bezpieczeństwa w  komunikacji. Prelegent: Olga Surowiec, egzaminator i instruktor techniki jazdy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

– 14:00 – Innowacje Automotive – startupy, które zmieniają oblicze polskiej motoryzacji. Prezentacje start’upów z całej Polski.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: