Zdjęcie: Materiały prasowe. TEDE

Najbliższy weekend zapowiada się „koncertowo”. Przed nami Lady Pank, Kat i Roman Kostrzewski, Mikromusic. Będą także przedstawienia w „Siemaszce” („Szalone nożyczki”, „Old Love”, „Chory z urojenia”) oraz Teatrze Przedmieście „Kroniki podwórkowe”. Ten weekend to także czas maratonów grozy w rzeszowskich kinach.

MICHAŁ OKRZESZOWSKI

1. PIĄTEK (27 października)

Zdjęcie: Materiały prasowe. KAT

W piątek w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej (ul. Sokoła 7-9) na Dużej Scenie wystawiona zostanie znana i lubiana przez rzeszowską publiczność komedia kryminalna „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera, w reżyserii Marcina Sławińskiego. 

Akcja przedstawienia rozpoczyna się w chwili zabójstwa sławnej pianistki, od której utalentowany fryzjer wynajmuje lokal, gdzie mieści  się jego salon. Podejrzenia padają na  wszystkich, którzy w tym czasie w nim się znajdują. Kto jest zabójcą? Spektakl może mieć trzy różne zakończenia, o których zadecydują widzowie.

Obsada: Anna Demczuk, Beata Zarembianka, Michał Chołka, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Grzegorz Pawłowski. Przedstawienia odbędą się  o godzinie 11:00 i 19:00. Spektakl zostanie wystawiony także w sobotę o 20:00. Bilety w cenie 50 zł (normalny), 35 zł (ulgowy i miejsce na balkonie) i 25 zł (szkolny) można nabyć w kasie teatru, a na sobotnie przedstawienie również za pomocą strony teatr-rzeszow.pl

W sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej (ul. Szopena 30) Chór Akademicki z Pragi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej  pod batutą Jiříego Petrdlika wykona „Ein Deutsches Requiem op. 45 (Niemieckie Requiem)” J. Brahmsa.  Na scenie wystąpią soliści: Lucie Silkenova (sopran) i  Pavel Klečka (baryton).

„Niemieckie Requiem” uważane jest za jeden z najbardziej niezwykłych utworów religijnej muzyki żałobnej. Autorzy opierają się fragmentach Pisma Świętego w niemieckim przekładzie, nadał utworowi charakter modlitwy o uniwersalnym przesłaniu.

Koncert rozpocznie się o 19:00. Bilety normalne w cenie 40 zł i ulgowe za 30 zł można nabyć w kasie filharmonii (w dniu koncertu czynna na godzinę przed wydarzeniem), lub na stronie www.filharmonia.rzeszow.pl w zakładce „Kalendarium”.

W piątek w Empiku w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44) o 18:00 odbędzie się spotkanie z Navalem – byłym komandosem jednostki GROM, który opisuje swoje wspomnienia w książkach. Podczas spotkania opowie o swojej najnowszej publikacji „Zatoka”.  Wstęp jest wolny. Więcej na temat tego wydarzenia piszemy TUTAJ

TEDE  w Lukrze

Tego wieczoru w klubie Lukr (Millanium Hall, al. Kopisto 1) wystąpi jeden z najbardziej znanych polskich reperów – Tede. Warszawski artysta rozpoczął swoją działalność w 1994 roku, a w 2001 r. wydał pierwszy solowy album S.P.O.R.T. Jest twórcą niezwykle płodnym – do tej pory ma na swoim koncie 14 albumów studyjnych. Jego najnowsza płyta „Skrrrt” ukazała się w czerwcu 2017 r.

Podczas swojej muzycznej kariery Tede współpracował również z innymi raperami (Pezet, O.S.T.R.), ale także z gwiazdami pop (Natalia Kukulska, Zdzisława Sośnicka, Kombi, Patrycja Kazadi). W 2011 roku znalazł się na 3 miejscu wśród 30 najlepszych polskich reperów według magazynu „Machina”.

Koncert rozpocznie się o 21:00. Bilety w cenie 39 zł (I pula), 49 PLN (II pula) i 59 PLN (w kasie klubu w dniu koncertu) 59 zł można kupić w Sports B-B-Q ( poziom 1 Millenium HALL), na stronie www.lukr.club lub w kasie klubu w dniu koncertu.

Tymczasem w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4A) zagra zespół Kat wraz ze swoim charyzmatycznym liderem. Obecnie grupa występuje pod nazwą Kat i Roman Kostrzewski. Kat to klasyka polskiego metalu. Zespół powstał w 1980 r. Obok grup Turbo i TSA był zaliczany do „Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu”. W 1985 r. na festiwalu w Jarocinie Kat został zwycięzcą nieoficjalnego plebiscytu publiczności. Ich muzyka to charakterystyczny styl łączący  heavy metal z thrash, black, oraz speed metalem.

Ważnym elementem jest głos Romana Kostrzewskiego. Kontrowersyjne teksty nawiązują do satanizmu, magii i okultyzmu. Grupa ma na koncie 9 studyjnych albumów. 2 pierwsze – „Metal and hell” i „666” zostały wydane w latach 80. w Europie Zachodniej.  Początek koncertu zaplanowano na 19:00, otwarcie klubu o 18:00. Bilety w cenie 55 zł można nabyć  w klubie przed imprezą.   

Lady Pank w Life House

Również w piątek w klubie Life House odbędzie się koncert jednej z najbardziej popularnych polskich grup rockowych – zespołu Lady Pank. Ich piosenki takie jak „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam gdzie ty”, czy „Zostawcie Titanica” zna niemal każdy.

Formacja została założona w 1981 r. przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego (obaj byli związani z Budką Suflera). Rok później do grupy dołączył Janusz Panasewicz, który został jej wokalistą. Lady Pank ma na koncie ponad 20 płyt. 

Koncert rozpocznie się o 20:30 (klub będzie czynny od 19:00). Bilety w cenie 70 zł można nabyć w klubie oraz za pomocą strony ticketpro.pl. Bilety kolekcjonerskie dostępne są w Podziemnej Trasie Turystycznej (ul. Rynek 26), Biurze Thorn&Emm (ul. Cicha 4), Grin Shop (ul. Plac Wolności 51, Kolbuszowa).

Znajdzie się także coś dla miłośników jazzu. W piątek  o  20:00 w Jazz Roomie (ul. Kościuszki 9) wystąpi High Definition Quartet, zespół  Piotra Orzechowskiego znanego też jako Pionohooligan. Oprócz niego skład zespołu tworzą młodzi jazzmani: Alan Wykpisz, Grzegorz Pałka i Mateusz Śliwa. Jest to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie jazzowej, którym po wspólnej trasie koncertowej zachwycał się  znany amerykański trębacz i flugelhornista Randy Brecker. 

Bilety w cenie 25 zł można kupić w klubie lub na evenea.pl  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Filmowe maratony grozy

Tradycją się stało, że w weekend poprzedzający dzień Wszystkich Świętych oraz celtyckie święto Halloween (które w Polsce ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników), w kinach odbywają się maratony filmów grozy.

27 października w kinach sieci Helios (ul. Powstańców Warszawy 14 i Piłsudskiego 44 – w Galerii Rzeszów) w ramach „Maratonu Halloween – zestaw 1” przedpremierowo wyświetlone zostaną filmy „Slumber”, „Mroczna pieśń” i Redwood”, a wraz z nimi film „Krucyfiks”. Maraton rozpocznie się o 23:00. Bilety w cenie 36 zł (normalny) i 32 zł (ulgowy) do nabycia w kasie kin  lub na ich stronach internetowych .

W „Heliosie” w Galerii Rzeszów w piątkowo-sobotnią noc będzie można zobaczyć również „Maraton Halloween – zestaw 2”. Podczas tego pokazu przedpremierowo wyświetlone zostaną „Dead Awake”, „Męczennicy” i „Co się wydarzyło w Gracefield”.  Czwartym filmem będzie „To przychodzi po zmroku”. Seans rozpocznie się również o 23:00.

W kinie Helios przy ul. Powstańców Warszawy zestaw nr 2  zostanie pokazany we wtorek 31 października.

Swój własny maraton zatytułowany „ENEMEF: Podwójna noc grozy i horrorów” przygotowało Multikino (al. Kopisto 1). W ramach tego maratonu, w piątek premierowo wyświetlone zostaną  „Piła: Dziedzictwo” i „Leatherface”. Poza nimi w repertuarze znajdzie się film „Dziedzictwo Jane Doe”. Maraton zacznie się o 22:00. Bilety w cenie 35 i 25 zł dostępne są w kasie kina i na stronie www.multikino.pl.

2. SOBOTA (28 października)

Zdjęcie: Materiały prasowe. Mikromusic

W sobotę na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej (ul. Sokoła 7-9) obejrzeć można będzie sztukę pt. „Old Love” kanadyjskiego autora Norma Fostera, w reżyserii Andrzeja Chichłowskiego. Bud zakochuje się w Molly od pierwszego wejrzenia, jednak okoliczności sprawiają, że para głównych bohaterów nie może być ze sobą. Widują się co jakiś czas, lecz dopiero po 25 latach znajomości pojawia się szansa na realny związek.

Komedia bawi widzów, ale równocześnie stawia ważne pytanie: czy ludziom w dojrzałym wieku wypada jeszcze myśleć o miłości, także tej fizycznej? Obsada: Anna Demczuk, Marek Kępiński. Przedstawienie zacznie się o 17:00. O tej samej porze będzie grane również w niedzielę. Bilety w cenie: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy) i 20 zł (szkolny) można kupić w kasie teatru, lub na stronie teatr-rzeszow.pl

Mikromusic w Undergroundzie

Sobotnim wieczorem w pubie Underground (ul. Matejki 10) o 20:00 wystąpi grupa Mikromusic. Istniejący od 2002 r. wrocławski zespół gra trip hop z elementami jazzu. Mikromusic ma na koncie 6 płyt. Podczas koncertu grupa  zaprezentuje premierowy materiał z płyty „Tak mi się nie chce”, która ukaże się w najbliższy poniedziałek. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w pubie.

W klubie Lukr (Millanium Hall, al. Kopisto 1) na imprezie zatytułowanej „Halloween w Lukr” zagra Dj Trakmajster. Muzyka, która prezentuje to zaskakujące mieszanki różnych gatunków muzycznych. Podczas jego występów pop łączy się z z disco, drum’n’bass z twistem, rap z dancehallem. Nierzadko miksy te opierają się o funkowy groove.

Trakmajster lubi także sięgać po nowoczesne, klubowe brzmienia oparte o agresywny bass i mocny bit. Dla spragnionych elektrycznych doznań muzycznych serwuje najlepsze tune’y z takich gatunków jak baltimore, speed garage, bassline, house, drum’n’bass, dubstep.

Zabawa rozpocznie się o 21:30. Bilety do 23:00 w cenie 10 zł, później po 20 zł. Osoby, które przebiorą się za wiedźmy, strachy i inne stwory do godziny 23:00 będą mieć wolny wstęp, a później zapłacą połowę ceny. Rezerwacji lóż i stolików można dokonywać za pomocą strony www.lukr.club.

Sobota to drugi dzień maratonu filmowego w Multikinie (al. Kopisto 1).  W ramach pokazu „ENEMEF: Podwójna noc grozy i horrorów” „ENEMEF-u” wyświetlone zostaną „Slumber” (przedpremierowo), „Dead Awake” (również przedpremiera), „Baba jaga” oraz „To przychodzi po zmroku”. Maraton rozpocznie się o 22:00, Bilety w cenie 35 i 25 zł dostępne są w kasie kina i na stronie www.multikino.pl.

3. NIEDZIELA (29 października)

Zdjęcie: Husaria Race Team

W niedzielę w „Siemaszce” na Dużej Scenie o 20:00 wystawiona zostanie sztuka Moliera „Chory z urojenia” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Jest to opowieść o hipochindryku Arganie, który tak naprawdę cieszy się świetnym zdrowiem.

„Chory z urojenia” to komedia pełna barwnych postaci, prześmiesznych sytuacji i nagłych zwrotów akcji. W spektaklu wystąpią Dagny Cipora, Justyna Król, Barbara Napieraj, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj i Robert Żurek. Bilet normalny w cenie 45 zł, ulgowy oraz miejsce na balkonie – 35 zł, szkolny – 25 zł można kupić  w kasie teatru, lub na stronie teatr-rzeszow.pl

Dla miłośników teatru przygotował coś również Teatr Przedmieście. O 19:00 grupa wystawi sztukę „Kroniki podwórkowe” – autorski spektakl w reżyserii Anety Adamskiej. Opowieść nawiązuje do wspomnień z dzieciństwa, które przypadło na burzliwe lata 80.

Jak się okazuje, wspomnienia bohaterów są nie tylko miłe i sielskie, czasami mają także smak goryczy… Obsada:  Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała. Bilety w cenie 30 i 20 zł, do nabycia w siedzibie teatru (ul. Reformacka 28). Można je również rezerwować pod numerem: 667 714 730.   

W niedzielę na rzeszowskich bulwarach odbędzie się również pierwszy ekstremalny trening grupy Husaria Race Team, którego oddział powstał w Rzeszowie. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ.

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na cykl wystaw ilustrujących historię osiedli Budziwój, Przybyszówka, Słocina i Zwięczyca pod nazwą „Fotografie Ze Starego Albumu”. Otwarcie w niedzielę. Szczegóły TUTAJ

redakcja@rzeszow-news.pl