Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Acid Drinkers

Podszyte mitologią słowiańską mocne brzmienia i te prosto z Bieszczadów. Powrót do lat 20. i 30., potańcówka w rytmie swinga, wesele jak z Bajki i kilka spektakli, na które warto pójść. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w Rzeszowie.

1. PIĄTEK (2 luty)

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Adam Van Bendler

Komu zdarza się stresować przed wystąpieniem publicznym? A kto chciałby nauczyć się, jak sobie z tym stresem radzić i jak dobrze przygotować wystąpienie? Jeśli wśród was są takie osoby to koniecznie powinniście wpaść na Slot Art Cafe (ul. Jagiellońska 24, budynek Estrady Rzeszowskiej) o godz. 19:00. Warsztaty na temat przemówień publicznych poprowadzi Dawid Majchrowski. Dawid to pasjonata wynalazków, innowacji, psychologii, marketingu, przemówień publicznych, zarządzania czasem oraz spotkań z przyjaciółmi. Wstęp wolny.

Pierwsze wydarzenie stand-up Rzeszów w nowym roku odbędzie się w Life House (al. Rejtana 1) o godz. 20:30. Wystąpi dwóch świetnych komików: Adam Van Bendler i Rafał Banaś! Całe wydarzenie poprowadzi gospodarz rzeszowskiej sceny: Michał Leja. Bilety można kupić w serwisie kupbilecik.pl w cenie 30 zł.

Raper ReTo zagra o godz. 20:00 w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego  31). Jako support zagrają Kajson X Davidek, Charles Bluntes,  Detox oraz Pozytyw UNM. Bilety w cenie 35/40 zł można kupić w klubie.

W klubie Pod Palmą (ul. Cicha 2) zagra o 19:00 Acid Drinkers –  zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

Jako suport zagrają Rotengeist. Zespół pochodzi z Przemyśla. Działaja nieprzerwanie od 2005 roku,małymi krokami lecz skutecznie buduje swoją pozycję na scenie. Dorobek wydawniczy stanowią dwa demosy oraz trzy pełne albumy – w kwietniu 2017 roku miała miejsce premiera najnowszej płyty Rotengeist – „TheTest That Divides Us All”. 3 osoby na scenie, jednak o chwili nudy nie może być mowy.

Bilety w cenie 40/50 zł można kupić w sklepie Toxic (ul. 3 Maja), Podziemnej Trasie Turystycznej oraz w sieci TicketMaster i na stronie klubu.

2. SOBOTA (3 lutego)

Fot. Joanna Bród /. Rzeszów News. Na zdjęciu „Siczka”, lider KSU

W Królestwie Bez Kresu (al. Piłsudskiego 8-10) będą prowadzone rozmowy o tym, jak walczyć o prawdę historyczną. Dawid Hallmann z Fundacji Tradycji Miast i Wsi opowie o akcji „German Death Camps”, o tym co już udało się zrobić i o tym, co jest w planach. Rozpoczęcie o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

KSU w Life House

W klubie Life House (al. Rejtana 1) zagra bieszczadzka legenda punk rocka – KSU – świętując 40-lecie istnienia grupy. Koncert rozpocznie się o godz.  20:00. Bilety w cenie 49/59 zł można kupić w sieci ticketmaster.pl.

KSU powstało w Ustrzykach Dolnych w 1978 roku, czyli niewiele później niż brytyjscy Sex Pistols i amerykańscy The Ramones. Obecnie z pierwotnego składu pozostał jedynie wokalista – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Utwory KSU takie jak „Pod prąd”, „Po drugiej stronie drzwi”,  „Jabol punk”, czy nastrojowa ballada „Za mgłą”  znają nie tylko wielbiciele punk rocka.

Potańcówka w Nowej Kulturze

A w Nowej Kulturze (ul. Dymickiego 4) potańcówka w stylu lat 20. i 30. Złota era swingu powróci do Rzeszowa o godz. 20:15.  Wstęp 5 zł.

Jeśli nie lubicie potańcówek to zawsze możecie wybrać się na… weselę. Do Bajki Disco Club (al. Piłsudskiego 34).  Tam od godz. 21:00 czeka na was prawdziwa para młoda, rzucanie welonem, muchą, weselne zabawy oraz oczepiny o północy. A do tego wszystkiego zabawa z Dj’em oraz zespołem muzycznym. Wstęp 10 zł.

Co w teatrze?

Jeśli jednak wolicie sobotni wieczór spędzić w pozycji siedzącej, to wpadnijcie do teatru. W  „Siemaszce” czeka na was Mariola Łabno-Flaumenhaft  i Robert Żurek w sobotę o godz. 16:00 i w niedzielę o godz. 20:00 w spektaklu „Coś w rodzaju miłości”.

Ona tkwi w ciągłym pragnieniu afirmacji własnej atrakcyjności. Nie widzi, że mimo dojrzałego wieku wciąż jest piękna i by poczuć się atrakcyjnie jest w stanie zgodzić się na wszystko. Próby zawładnięcia drugim człowiekiem są jedynie próbą uświadomienia sobie swojej wartości.

On walczy o pozycję w grupie i pragnie dominować. Niespełniony „samiec alfa” nieustannie usiłuje wszystkim udowodnić, że jest coś wart i że coś znaczy. Od pięciu lat nieudolnie próbuje rozwikłać sprawę, w której rozwiązanie nikt już nie wierzy, a niesłusznie skazany wciąż tkwi w więzieniu. Jego obecność daje jej nadzieję.

Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie teatru.

Jeśli z miłością wam nie po drodze, a lubicie się śmiać, spędźcie weekend z „Kolacją dla głupca”. W „Siemaszce” grają ją w sobotę o godz. 19:00 i w niedzielę o godz. 17:00 „Kolacja…” to jedna  popularnych komedii światowego teatru na rzeszowskiej scenie. Bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości „kolację dla głupca” – konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika i idioty, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki.

François Pignon pozornie spełnia wszystkie wymagania, by stać się tytułowym „głupcem”. Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie Pierre’a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii, co prowadzi do serii prześmiesznych sytuacji, gwarantując świetną rozrywkę widzom spektaklu.Bilety w cenie 50 zł można kupić w kasie teatru.

3. NIEDZIELA (4 lutego)

Zdjęcie: Teatr Maska

Niedzielę najlepiej spędzić z dziećmi w teatrze. Do takiej opcji zachęca Teatr Maska, który o 16:30 zagra dla najmłodszych widzów „Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów”.

„Widziałaś moje skarpety? Te w szkocką kratę. Ciepłe. Są tylko trzy. Przecież nie pójdę na zebranie Zarządu Lasów i Borów z gołą łapą”. Tymi słowami Tatalisa zaczyna się każdy poranek w rodzinie lisków.

W ślad za ojcem Natalis wykrzykuje „Nie chcę tych kokardek”, a Bobolis wtóruje „Mamalisie, jestem głodny!”. Tak, te i wiele innych spraw ma na głowie Mamalis. Dlatego też dzień, w którym Mamalis postanawia, że pójdzie do pracy, jest dniem WIELKICH ZMIAN. Dzieci po raz pierwszy mają spędzić cały dzień z ojcem. Ta pozornie niegroźna sytuacja przyniesie wiele atrakcji, ale też zamieni się w krótki film grozy. Co zatem wydarzy się w rodzinie lisów?

O tym przekonacie się, przychodząc na spektakl. Dość wiedzieć, że nauka nie pójdzie w las. Nasi bohaterowie przyswoją nowe obowiązki, a mama będzie mogła z powodzeniem realizować się w domu i w pracy. Bilety w cenie 15 zł można kupić na stronie teatru. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl