Zdjęcie: Pixabay

W ten weekend na „Kolację…” zaprasza „Siemaszka”. W ten weekend kultura będzie miała odcień „60+”. Do tego Maciej Musiał poprowadzi uroczystą galę, na której zostaną zaprezentowani siatkarze Asseco Resovii. Spojrzymy sobie też prosto w oczy, a Dagny Cipora i Mariola Łabno-Flaumenhaft będą nas wodzić „Na pokuszenie”, a w sobotnią noc bulwary ogarnie rockowe granie.

MICHAŁ OKRZESZOWSKI, JOANNA GOŚCIŃSKA

1. PIĄTEK (22 września)

Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W piątek w rzeszowskiej hali Podpromie spotkają się młodzi miłośnicy przyrody. Wielu z nich przebranych będzie za owady. Choć spotkanie ma dotyczyć poważnych spraw, będzie wesoło i kolorowo. W myśl zasady: „nauka przez zabawę”. O godzinie 11:59 zabrzmi „Alarm dla Ziemi”.

O szczegółach Rzeszowskiego Zlotu Owadów, który będzie trwał od 11:00 do 13:00, pisaliśmy TUTAJ

W Galerii Rzeszów odbędzie się oficjalna prezentacja nowej drużyny Asseco Resovii na sezon 2017/2018. Uroczystą galę poprowadzi popularny aktor młodego pokolenia – Maciej Musiał.

Prezentacja rozpocznie się o godz. 18:00. Wydarzenie będzie miało charakter multimedialnego show z elementami tańca, muzyki i efektów specjalnych z  mnóstwem konkursów i pamiątkowych nagród dla kibiców.  O szczegółach TUTAJ.

„Na pokuszenie”

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej  (ul. Sokoła 7-9) w Kawiarni Artystycznej – foyer  zostanie wystawiona sztuka „Na pokuszenie” w reżyserii Jana Nowary, który jest także autorem scenariusza.

„Na pokuszenie” to spotkanie dwóch kobiet – Dojrzałej i Niewinnej. Każda z nich znalazła się w zwrotnym punkcie swojego życia. Jedna próbuje poskładać swój świat po trudnych przejściach, a druga poszukuje miłości. Trudna sytuacja powoduje, że zbliżają się do siebie… W rolach głównych: Mariola Łabno-Flaumenhaft i Dagny Cipora.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilet normalny w cenie 30 zł, ulgowy – 25 zł, szkolny – 20 zł. Do nabycia w kasie teatru lub za pomocą strony internetowej teatr-rzeszow.pl

Jamajskie klimaty

Z kolei w pubie Underground (ul. Matejki 10)  odbędzie się impreza  „From Balkans to Jamaica”, podczas której zabrzmią rytmy od roots balkan, klezmer, gypsy stepu, aż po jamaican happy reggae, dancehall, dub step i worldbeat w szerokim tego słowa znaczeniu. Zabawa zacznie się o godzinie 21:00, wstęp na wydarzenie jest wolny.

2. SOBOTA (23 września)

Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Sobotni wieczór to świetna okazja, aby przyjść do „Siemaszki” na pierwszą w tym sezonie gorącą premierę w reżyserii mistrza gatunku Michała Sławińskiego. Jest nią komedia „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera.

Bogaty paryski wydawca Pierre Brochant (Robert Chodur) i jego znajomi oddają się specyficznej rozrywce. Raz w tygodniu urządzają „kolację dla głupca”, na którą zapraszają człowieka, którego uważają za idiotę. „Głupiec” nawet nie wie, że stał się obiektem żartów. Tak miało być i tym razem. Pierre jest przekonany, że zaprosił „głupca na światową skalę”  –  Françoisa Pignona (Adam Mężyk). Jednak sytuacja układa się zupełnie nie po myśli cynicznego wydawcy… 

Szczegółową zapowiedź komedii możecie przeczytać TUTAJ

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. Będzie grany również w niedzielę o tej samej porze. Bilet normalny w cenie 45 zł, ulgowy i miejsce na balkonie – 35 zł, szkolny – 25 zł można kupić w kasie teatru.

Festiwal Kultury Japońskiej

Sobota to także dzień, w którym zaczyna się czwarty  Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus”.  To niezwykłe wydarzenie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:00 w niedzielę. „Lotus” to spotkanie z tradycyjną japońską kulturą, językiem , historią, muzyką, kuchnią, ale także mangą, anime, grami komputerowymi. Więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ

Turniej brydżowy, nordic walking, warsztaty terapii śmiechem, scrapbooking, bilard, ping pong w Rzeszowskim Domu Kultury oraz zwiedzanie Zamku w Łańcucie za 1 zł i bezpłatne oglądanie modowej wystawy w Muzeum Okręgowym  – tak nasz region włącza się do ogólnopolskiej akcji  „60+kultura”. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Rockowa Noc

Z kolei Rockowa Noc na bulwarach nad Wisłokiem to już stały element „jesiennego krajobrazu” Rzeszowa. 23 września już po raz dwunasty zespoły z całego kraju rywalizować będą o statuetkę im. Tadeusza Nalepy. Oprócz swoich piosenek, każdy z uczestników konkursu wykona utwór Nalepy.

Poza konkursem zagrają grupy All We Left Behind oraz Blant. Na koniec jako gwiazda wystąpi legendarna punkowa grupa KSU z Ustrzyk Dolnych.  Rockowa Noc rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp na koncert jest wolny. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

„Subbass Session”

Tymczasem w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) zabrzmi nieco inna muzyka.  Na imprezie z cyklu „Subbass Session”, podczas której odbędą się „Drum’n’bassowe urodziny Joshiego”  wystąpią DJ-eje CO, Joshi, Marton, Kael, Herman. Zabawa rozpocznie się o godzinie 22:00. Bilety przez pierwszą godzinę będą kosztować  5 zł,  a po 23:00 –  10 zł.  Do nabycia w klubie.

Oko w oko na minutę

W czasach internetu i telefonów komórkowych czasami paradoksalnie coraz trudniej jest o prawdziwy kontakt międzyludzki. Na przekór tym  trendom organizatorzy ogólnoświatowego wydarzenia The World’s Biggest Eye Contact Experiment zapraszają chętnych do wzięcia udziału w ciekawym eksperymencie. Będzie on polegał na tym, aby przez minutę wpatrywać się w oczy przypadkowemu człowiekowi.

Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę w wielu miejscach świata. W Rzeszowie odbędzie na Rynku o godzinie 11:00. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Opera w „Zorzy”

Słynną operę Georges’a Bizeta „Carmen” będziemy mogli zobaczyć na specjalnym pokazie w kinie „Zorza” o godz. 18:00. Bilety można kupić w kasie kina za 48 zł.

3. NIEDZIELA (24 września)

Zdjęcie: Materiały prasowe. Weronika Curyło

Ostatni dzień weekendu to okazja, aby świętować Światowy Dzień Serca na rzeszowskim Rynku. Będzie to impreza połączona z bezpłatnymi badaniami mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej chorób serca oraz promocji zdrowego stylu życia.

Impreza będzie miała charakter pikniku w programie którego m.in. koncert zespołu „Gabcia i Przyjaciele”, uczestników programu „Mam talent”, piosenki Waldemara Wywrockiego, konkursy, zabawy i animacje muzyczne, koncert w wykonaniu najmłodszych artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Ponadto odbędzie się także: sesja kardiologów, będą tory przeszkód, zabawy sprawnościowe, pokazy w wykonaniu Fitness Calypso, pokazy w wykonaniu strażaków oraz  koncert Weroniki Curyło – finalistki programu The Voice of Poland.

Na rzeszowskim Rynku znajdziemy również strefę zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z pomiaru ciśnienia, glukozy, ilości tlenku w wydychanym powietrzu, samobadania piersi, alkogogla, narkogogla, oraz zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W strefie zdrowego odżywiania skorzystamy z kolie z analizy składu ciała, porad dietetyka, warsztatów kulinarnych, stoiska ze zdrową żywnością. Strefa piękna i relaksu pozwoli nam skorzystać z porady kosmetologa z IP Cliniq Instytut Piękna oraz zapoznać się naturalnymi kosmetykami.

Z kolei strefa zdrowego stylu życia będzie okazją do konsultacji fizjoterapeuty, skorzystania z siłowni na świeżym powietrzu, skorzystania z porad trenera personalnego oraz szansą na skorzystanie z  rowerowego toru przeszkód, zabaw sprawnościowych i trampolin z instruktorem.

Światowy Dzień Serca na Rynku rozpocznie się o 12:00 i potrwa do 18:00. Będzie można również oddać krew w krwiobusie od 12:00 do 16:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ: