Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Ania Dąbrowska

I senior znajdzie coś dla siebie i miłośnik motocykli oraz seksu, szczególnie ci najbardziej oporni. Będą też Poważne Sprawy oraz kolacja dla pewnego głupca, która może skończyć się utopieniem marzanny. Czy weekend w Rzeszowie może być nudny?

1. PIĄTEK (20 kwietnia)

Zdjęcie: Speedway Best Pairs Cup

W piątek (20 kwietnia) o godz. 19:00 w rzeszowskim Lukrze (al. Kopisto) miał się odbyć koncert zespołu Xxanaxx. Niestety, został on odwołany ze względu na chorobę wokalistki. „Kochani, w związku z niespodziewaną chorobą Klaudii, nie jesteśmy w stanie zagrać dwóch nadchodzących koncertów z trasy. (…) Prosimy, zachowajcie swoje bilety i przyjdźcie posłuchać „Ciepło Tur” – napisał Xxanaxx.

Spotkanie z filmowcami

Na początek weekendu proponujemy spotkanie z twórcami Grupy Filmowej Darwin – Markiem Huczem i Janem Jurkowskim, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Organizuje je Sekcja Filmoznawców Uniwersytetu Rzeszowskiego o godz. 16:00 w budynku al. Rejtana 16c.

Grupy Filmowa Darwin została założona w 2012 roku. Marek Hucz i Jan Jurkowski stworzyli takie serie jak: „Mistrz Motyl”, „Wielkie Pytania Polskie”, „Wielkie Konflikty”, „Wielkie Teorie Darwina”, itd. Współpracowali m.in. z Tomaszem Kotem, Barbarą Kurdej – Szatan, Marcinem Dorocińskim czy Magdaleną Różczką. Wstęp wolny.

„Kolacja dla głupca”

W piątek i niedzielę o godz. 19:00, w sobotę o 18:00 w Teatrze im. W. Siemaszkowej będzie można zobaczyć „Kolację dla głupca”. Naszą recenzję można przeczytać TUTAJ. Bilety w cenie 60 zł do kupienia w kasie teatru.

„Tresowany mężczyzna”

W Teatrze Bo Tak (ul. Dąbrowskiego 83, Wydział Muzyki UR) o godz. 19:45 będzie można zobaczyć „Tresowanego mężczyznę”. Naszą recenzję możecie przeczytać TUTAJ. Bilety w cenie 45 zł w serwisie kupbilecik.pl.

Trzecie urodziny DagArt Galerie 

DagArt Galerie będzie obchodziła trzy lata istnienia w Millenium Hall. Z tej okazji o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż „DAgArt CAlliNG”. Wstęp wolny.

Kabaret Poważna Sprawa

Na mieszkańców Rzeszowa czeka także Poważna Sprawa. Kabaret Poważna Sprawa, który w niepoważnym repertuarze zaprezentuje się o godz. 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) w ramach Slot Aty Cafe.

Kabaret składa się z rzeszowskich pasjonatów aktorstwa, muzyków, tancerzy, a nawet trenera rozwoju osobistego oraz pedagoga. Prezentują scenki, skecze i piosenki wyłącznie własnego autorstwa.

Założycielem i pomysłodawcą nazwy Kabaretu Poważna Sprawa jest Marek Gargas – muzyk kontraktowy, instruktor muzyczny i teatralny, współautor tekstów i również aktor. Wstęp wolny.

Punk rock w Nowej Kulturze

Z kolei Nowa Kultura (ul. Dymnickiego 4) oferuje tym razem zamiast tradycyjnego jam session zastrzyk solidnego hard rocka i punka w wykonaniu jarosławskich zespołów Get Break oraz Marskość Wątroby. Koncert rozpocznie się o 20:00. Wstęp 5 zł.

Speedway Best Pairs 2018

W piątek w Rzeszowie będą się ścigać największe gwiazdy światowego żużla w ramach drugiej rundy cyklu Speedway Best Pairs 2018. Żużlowcy, podzieleni na sześć zespołów sponsorskich, walczyć będą o kolejne punkty do klasyfikacji końcowej cyklu. Na zawodach, pojawi się m.in. Grega Hancock, który w tym sezonie reprezentować będzie Stal Rzeszów.

Speedway Best Pairs rozpocznie się o godzinie 20:00. Ceny biletów wynoszą 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Program zawodów zawodów kosztuje 10 zł. Więcej na temat zawodów pisaliśmy TUTAJ.

2. SOBOTA (21 kwietnia)

Zdjęcie: Materiały prasowe

W Niezłej Sztuce (ul. Sobieskiego 18) o godz. 10:00 będzie można pisać ikony. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zaguła. Koszt warsztatów dwudniowych to 90 zł od osoby. Każdy uczestnik w cenie otrzyma wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, po zakończeniu pracy każdy zatrzymuje swoją ikonę.

W programie warsztatów znajdziemy: wprowadzenie do techniki pisania ikon, przygotowanie powierzchni do złocenia, przeniesienie wzoru na podłoże, grawerowanie ornamentów, naniesienie warstw szelaku i mixtionu, złocenie, samodzielne przygotowanie tempery jajowej, pisanie ikony temperą jajową.

Harley wita wiosnę

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jazdy testowe najnowszymi modelami motocykli marki Harley-Davidson – to największa atrakcja oficjalnego otwarcia sezonu motocyklowego, który w weekend (21-22 kwietnia) w Rzeszowie organizują firma Game Over Cycles oraz rzeszowski salon H-D. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

W Królestwie Bez Kresu (al. Piłsudskiego 8-10) będzie można o godz. 17:00 wyprodukować sobie czekoladę. Wstęp wolny.

„Zdrowy Senior na wiosnę”

Rzeszowski Dom Kultury filia Miłocin (ul. Miłocińśka 75) zaprasza wszystkich seniorów na imprezę pod nazwą „Zdrowy Senior na wiosnę”, która rozpocznie się o godz. 10:00. Wstęp wolny. Nasze zdrowie to nie tylko kwestia genów, to także odpowiednie żywienie i ruch. W każdym wieku warto dbać o to, by ciało było w dobrej kondycji fizycznej, dlatego organizatorzy proponują udział w wykładzie dotyczącym zdrowego odżywiania.

Podczas prelekcji przybliżone zostaną proste sposoby, jak w codziennych posiłkach dostarczać najważniejsze dla organizmu składniki. W programie zaplanowano również „Kulturalną kawiarenkę”, będzie to chwila relaksu przy kawie, podczas której organizatorzy zachęcają do dzielenia się własną twórczością. Mile widziane odczyty wierszy, krótkie przedstawienia aktorskie i wspólne muzykowanie.

„Kroniki Podwórkowe”

W Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4) o godz. 19:00 będzie można „Kroniki Podwórkowe”. Bilety w cenie 30 zł w kasie teatru. Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki.

W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno-politycznych, budującego się nowego świata. Droga pomiędzy szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsca naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie…

3. NIEDZIELA (22 kwietnia)

Zdjęcie: Materiały „Bo Tak”. Spektakl „Seks dla opornych”

Niedziela to najlepszy czas na seks. Na „Seks dla opornych” w wykonaniu Beaty Zarembianki i Dariusza Niebutka. Nasza recenzja do przeczytania TUTAJ. Spektakl będzie można zobaczyć o 16:30 i 19:15. Bilety w cenie 35/45 zł w serwisie kupbilecik.pl.

Motocyklowe topienie marzanny

Motocykliści już siódmy raz w Rzeszowie na moście Zamkowym utopią marzannę, by rozpocząć nowy sezon. Impreza odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia na parkingu przy hali Podpromie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Sikora w Dwóch Planach

W Galerii Dwa Plany (galeria Nowy Świat) będzie można spotkać się znów z fotografikiem Tomaszem Sikorą, który zaprezentuje swoje najnowsze fotografie z cyklu Dys_Harmonia Tęcza. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:30. Wstęp wolny.

„The Best Of” Anii Dąbrowskiej  

Koncerty Ani Dąbrowskiej „The Best Of”, podczas których zabrzmią największe przeboje artystki, odbędzie się o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej. Bilety w cenach: 79 zł, 99 zł, 129 zł można kupić na eventim.com, bilety24.pl, kupbilecik,pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

„The Best Of” to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo Ani Dąbrowskiej. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu artystki. Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu.

Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z filmowymi piosenkami.

Warsztaty ceramiki w Piętro Cafe

Warsztaty ceramiki odbędą się w Piętro Cafe! (ul. Rynek 10) o 12:00. Zgłoszenia oraz zapytania można wysyłać na adres: pietrocafe2016@gmail.com. Jeśli termin jest niedogodny lub zabraknie miejsc, kolejny warsztat odbędzie się w poniedziałek (23 kwietnia) o 18:00. Warsztaty poprowadzi Wojtek Klęsk – projektant wzornictwa i ceramikiem.

Koszt udziału w warsztatach to 30 zł od osoby, cena zawiera 1 kg gliny szamotowej, koszt wypału w piecu, narzędzia oraz herbatę serwowaną w ceramice z Bolesławca

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl