Piątek 13. w Rzeszowie zdecydowanie nie będzie pechowy. Koncerty, niepowtarzalne seans kinowe i mnóstwo tanecznych zabaw do białego rana. A do tego spotkania autorskie i XI Europejski Noc Muzeów.

Koncerty

W Undergroundzie (ul. Matejki 10) będzie można poczuć słowiańską atmosferę, ponieważ właśnie tam wystąpi ukraińska grupa DaKooka Live Band. Cechuje ich unikalny dźwięk, niepowtarzalny wokal oraz poetyckie teksty śpiewane w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Ich muzyka to połączenie indie-rock,  trip-hop  oraz reggae.

DaKooka Live Band zagra w Undergroundzie w piątek (13 maja) o godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł można kupić w pubie.

A w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) rockowy maraton. W piątek (13 maja) mocne uderzenia już od 19:00. Zagrają Młot Na Czarownice w towarzystwie Swear the Empress, Ghotrid i Outset. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal, a do tego spora dawka heavy metalu i hard rocka – właśnie tak zapowiada się piątkowy koncert. Bilety w cenie 15 zł dostępne w klubie.

W sobotę (14 maja) w Vinylu pojawi się legenda słowackiego punku – Ilegality. Na scenie zagrają również nasi rodzimi, podkarpaccy wykonawcy – Marskość Wątroby z Jarosławia oraz Gatlin z Brzozowa. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w klubie.

Ten koncertowy maraton w Vinylu zakończy w niedzielę (15 maja) już od godz. 18:00 Rockendrollową Scena Podkarpacka Live, podczas której zagrają: The Remedy For…, Accident, Selfdestruction oraz Renascence. Wstęp niezmiennie 7 zł.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników jazzu, ponieważ w rzeszowskim klubie Jazz Room (ul. Kościuszki 9) już w ten piątek wystąpi formacja Algorhythm. Ten projekt muzyczny, który powstał w 2013 roku balansuje między melancholią a żywiołowością, muzyczną geometrią a spontaniczną abstrakcją. Tworząc autorskie kompozycje, oscylują wokół nowoczesnego jazzu.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 20/30 zł dostępne w recepcji Grand Hotelu.

Imprezy

W Estrada Caffe (ul. Rynek 26) w rytmach salsy będzie rozkręcał imprezę DJ Bart. Początek imprezy o 22:00, wstęp 5 zł.

W sobotę (14 maja) w pubie Kultura (ul. Szopena 59,) ponownie odbędzie się impreza „Beats of Silky Style”. Zgromadzonych na parkiecie będą rozgrzewać w tę sobotnią noc Melodee, Michael, Funtomass i Daze. Impreza, jak deklarują organizatorzy, rozpocznie się jeszcze nim zajdzie słońce. Wstęp 5 zł.

A Pod Palmą (ul. Cicha 2) impreza „Love Night- Single Party”. Dzięki niej możesz poznać swoją druga połówkę, nie obawiając się, że trafisz na osobę będącą w związku, ponieważ dla imprezowiczów zostały przygotowane specjalne opaski: zielona – „jestem wolna/y”, czerwona – „jestem zajęta/y” i żółta – „szukam wrażeń”. Panie tradycyjnie między 21:00, a 22:00 wchodzą za darmo, pozostali płacą za wstęp: studenci 7 zł, reszta 10 zł.

Kino

W kinie Zorza w piątkowy wieczór (13 maja) odbędzie jedyny pokaz filmu „W poszukiwaniu Chopina”. Jego autorem jest Phil Grabsky, który stworzył cykl  „In Search of …” o sławnych kompozytorach. Po Beethovenie, Mozarcie i Haydnie przyszedł czas na naszego znakomitego rodaka – Fryderyka Chopina. Grabsky spędził w podróży cztery lata by zgłębić tajemnice dotyczące życia polskiego kompozytora.

W filmie pojawią się m.in. takie wybitne postaci jak: Lars Vogt, Daniel Barenboim, Ronald Brautigam i Kevin Kenner. Na ekranie zobaczymy również polskiego pianistę Janusza Olejniczaka oraz Orkiestre XVIII Wieku pod kierunkiem Fransa Brüggena. Film rozpocznie się o godz. 18:30. Bilety w cenie 30/40 zł dostępne są w kasie kina.

W ten weekend startuje również w Zorzy „Kino Letnie”. Tym razem pod chmurką w piątek, sobotę i niedziele będzie można zobaczyć film „Wkręceni 2”. Bilety w cenie 7 zł dostępne w kasie kina. Natomiast w Uniwersytecie Rzeszowskim w budynku A 0, sala 126 (ul. Pigonia 1) będzie można obejrzeć film „Karski i władcy ludzkości”, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem, Sławomir Grunbergiem. Seans rozpocznie się o 12:00, wstęp wolny.

Rozmaitości

W noc z soboty na niedziele (14, 15 maja) w rzeszowskich instytucjach kultury odbędzie się XI Europejski Noc Muzeów, w ramach której będzie można zupełnie za darmo zobaczyć różnego rodzaju wystawy oraz wziąć udział w warsztatach. Noc Muzeów potrwa od godz. 19:00 do 1:00. Pełny program wydarzeń w Rzeszowie możecie sprawdzić TUTAJ.

Natomiast w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (ul. Sokoła 13) odbędą się warsztaty „Sleeveface”. W ramach spotkania będzie można sobie zrobić zdjęcie z okładką swojej ulubionej książki lub płyty winylowej. Cała zabawa rozpocznie się w sobotę o godz. 19:00. Wstęp wolny.

A w poniedziałek (16 maja) również w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (Filiia nr 9, ul. Dąbrowskiego 79a) odbędzie się spotkanie z autorskie z Januszem Korylem – rzeszowskim poetą i autorem kryminałów. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama