Za swój sukces znów będzie przepraszać Peszek. Grozą powieje w Multikinie. A na szybką randkę przyjdzie czas w niedzielę. Można zamknąć się też w pokoju i przekonać się czy wyjście z niego jest takie łatwe. Niezmiennie na mieszkańców Rzeszowa czeka intensywny weekend w stolicy Podkarpacia.

PIĄTEK

„Sorry Polsko, ale znowu się udało” – mówi Maria Peszek o swoim najnowszym albumie „Karabin”, który zyskał status złotej płyty w przeciągu miesiąca po premierze.

„Przemierzyliśmy z koncertami Polskę A, B, C i D, wszędzie spotykając fantastycznych ludzi. Dziękujemy za Waszą energię, obecność, wzruszenia i emocje, których nie da się wyreżyserować ani zaplanować. Kolejny raz zaskoczyliście mnie swoimi reakcjami. Wspaniale jest wiedzieć, że moje piosenki są Wam potrzebne. Gramy dalej!!!” – mówi Peszek.

Jak obleciała wokalistka tak też zrobiła i  już w piątek pojawi się w klubie Lukr (al. Kopisto 1) o godz. 21:00. Bilety w cenie 69 zł można kupić na www.lukr.club oraz w Punkcie Info Millenium Hall (poziom 0).

„Małpa”, właściwie Łukasz Małkiewicz, to polski raper. Członek formacji Proximite, której był współzałożycielem. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Małkiewicz współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: 2sty, Bisz, Diox, DJ Ike, Donatan, donGURALesko, Dope D.O.D., Gruby Mielzky, Hatti Vatti, Małolat, Noon, Parias, Pezet, PTP, Pyskaty, Rasmentalism, Szczur, The Returners, W.E.N.A., WhiteHouse, Włodi oraz Zeus.

„Mówi”  to drugi album studyjny Małpy, na którym możemy znaleźć takie kawałki jak „Naiwniak”, „Jedyna słuszna droga”, „Satelity” i „Po sygnale”. Promując swoją najnowszą płytę „Małpa zagra w klubie Life House (ul. Rejtana 1) o godz. 19:00. Bilety w cenie 35 zł można kupić w sieć Ticket Pro  oraz wszystkich punktach partnerskich: Empik, Media Markt, Saturn.

Frankenstein w Multikinie

Szalony Naukowiec i Czarnoksiężnik z Olszy powraca z Krainy Czarów z nowym albumem studyjnym zatytułowanym „Smugi Graffiti Papier i Dym” w ramach premierowej trasy „Zjazd Naukowców”. Z tej okazji duet: Patryk Pater i Piotr Pykurz wyruszą w drogę by nawiązać kontakt werbalno-duchowy ze słuchaczami. W Rzeszowie koncert w klubie Vinyl. Początek o godz. 20:00. Bilety można kupić w klubie w dniu koncertu w cenie 15 zł.

Kinową propozycja na piątkowy wieczór może być z kolei „Frankensteinem” w dwóch wersjach z Benedictem Cumberbatchem oraz Jonnym Lee w reżyserii Danny’ego Boyle’a Millera w Multikinie. Słynny brytyjski reżyser po 20. latach pracy w filmie powrócił do teatru.

W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina”. Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London’s Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do wielu kin na całym świecie.

Danny Boyle reżyserską karierę zaczynał w teatrze, wystawiając w latach 80. sztuki dla słynnego Royal Shakespeare Company. W kinie zadebiutował w 1995 roku filmem „Płytki grób”. Rozgłos przyniósł mu kultowy już film „Trainspotting”, a w 2009 roku zdobył zarówno Oscara jak i Złoty Glob za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Jest znany również z reżyserii takich produkcji jak: „Niebiańska plaża”, „28 dni później” czy „127 godzin”.

Nocne oglądanie rozpocznie się o godz. 22:30. Bilety do kupienia w kasie kina w cenie: 38 zł – normalny, 32 zł – ulgowy (studenci z ważną legitymacją, seniorzy), 28 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.), 25 zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów).

Nocy Grozy i Horrorów

Ostatnia  piątkową noc października dla  miłośników  mocnych wrażeń upływa jak co roku pod znakiem „Nocy Grozy i Horrorów”, ponieważ  w spowitych mrokiem kinowych salach spotkają się, aby wspólnie oglądać przerażające filmy grozy, które w ostatnim czasie pojawiły się w polskich kinach.

Tej nocy z ciemności wyłonią się przyprawiające o dreszcze potworne kreatury i napawające głębokim lękiem demoniczne upiory, a z wielkiego ekranu obficie poleje się krew. To wydarzenie dedykowane jest wyłącznie dla widzów o mocnych nerwach!

W repertuarze podczas „Nocy…” znajdą się makabryczny „Diabelski Młyn”, psychodeliczny „Widzę, Widzę”, tajemniczy i mroczny „Kiedy gasną światła” oraz odważny i ekstremalny „Summer camp”.

Bilety w cenie od 25 do 33 zł są już do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl. „Noc Grozy i Horrorów rozpoczyna się o godz. 22:00.

Noc w pokojach zagadek

Na piątkowy wieczór dobrym rozwiązaniem jest również ucieczka. O czym mowa? O I Nocy Escape Room w Rzeszowie. Zabawa polega na tym, że wchodzi się do tajemniczego pokoju, z którego trzeba uciec przed wyznaczonym czasem.

Aby wziąć udział w I Nocy Escape Room należy zebrać 3-5 osobową grupę, zarezerwować pokój i świetnie się bawić.

Dla najlepszych drużyn w poszczególnych pokojach przewidziane zostały atrakcyjne nagrody (bilety do kin, na gokarty, bony do lokali gastronomicznych, itp.). Przewidziana jest również nagroda specjalna I Rzeszowskiej Nocy Escape Room – dożywotnia możliwość testowania każdego nowego pokoju wszystkich firm biorących udział w wydarzeniu.

Najlepsza drużyna zostanie wyłoniona spośród ekip, które zaliczyły ucieczkę w najlepszym stylu (czas oraz ilość wykorzystanych podpowiedzi) oraz najszybciej rozwiążą dodatkową zagadkę konkursową, jednakową dla wszystkich.

Ceny wynajmu pokoju wahają się między 20 a 100 zł. Zależy ona od rodzaju pomieszczenia oraz liczby osób, które biorą udział w zabawie. Kontakty do poszczególnych właścicieli Escape Roomów, u których dokonuje się rezerwacji można znaleźć TUTAJ. Wydarzenie potrwa w godzinach 18:00-2:00

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od heroiny do kochającego ojca

Podczas najbliższego Slot Art Cafe gościem wydarzenia będzie Michał Bożek z Fundacji „I am second. Jestem drugi”. „Jeśli ja jestem drugi to znaczy, że ktoś inny zajmuje pierwsze miejsce w moim życiu. Przyjdź i przekonaj się kto” – tymi słowami zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu Michał Bożek, który z osoby uzależnionej od heroiny, spędzającej więcej czasu w więzieniu niż na wolności zmienił się w kochającego męża i ojca.

Spotkanie odbędzie się Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (ul. Jagiellońska 24) o godz. 19:00.

W Królestwie Bez Kresu (ul. Piłsudzkiego 8-10) odbędzie się wieczór poświęcony historii polskich rodów magnackich i tradycji szlacheckiej Rzeczypospolitej. Tym razem będzie można posłuchać o rodzinie Firlejów. O dziejach rodu opowie Andrzej Przybyszewski, historyk, autor książek poświęconych tej tematyce.

Po prelekcji przyjdzie czas na dyskusje o dawnej Rzeczypospolitej, jej najwybitniejszych rodach oraz roli w kształtowaniu naszej świadomości i tradycji narodowej. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00. Wstęp wolny.

SOBOTA

Zbigniew Herbert to polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków. Laureat ponad 20 nagród literackich. Od końca lat 60. XX w. był jednym z najpoważniejszych pretendentów do Literackiej Nagrody Nobla.

29 października przypada rocznica jego 92. urodzin i z tej okazji w Królestwie Bez Kresu będzie można się spotkać z poezją Herberta na specjalnym wieczorze poświęconym jego pamięci, który rozpocznie się o godz. 19:30. Wstęp wolny.

Roots reggae i ska w Vinylu

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również dwa razy zaproszony do znanej polskiej trasy „Punky Reggae Live”. Najnowszy album „Meteory” został wydany w 2015 roku.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim.

W Rzeszowie zagrają w klubie Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31) o godz. 20:00. Bilety w cenie 25/30 zł można kupić w Sklep Soplica (Rynek 10), Ataman Shop (galeria Europa II) oraz klubie Vinyl.

Kabaret „Pod Wyrwigroszem”

Sporą dawkę dowcipu zaoferuje Kabaret „Pod Wyrwigroszem”, który pojawi się na deskach Filharmonii Podkarpackiej. Grupa występuje w czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W procesie twórczym uczestniczy także Tomasz Olbratowski, dziennikarz – satyryk z radia RMF FM.

W tegorocznym programie Kabaretu pod Wyrwigroszem będzie można znaleźć skecze, monologi i piosenki. Błyskawiczne tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych aktualności stanowią o jego powodzeniu na estradach całego kraju. Salwami śmiechu będzie można wybuchać już od godziny 17:00.

Bilety w cenie 50/55 zł można kupić w Biurze Ogłoszeń Nowiny w Rzeszowie (ul. Unii Lubelskiej 3) lub kasie filharmonii, a także na stronie www.kupbilecik.pl.

NIEDZIELA

To idealny dzień, aby poznać kogoś nowego! Jeśli Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi i chcesz spędzić wieczór w ciekawy sposób, przyjdź do restauracji Dessa (ul. Matejki 2) na Speed Dates. Jest to zabawa znana na całym świecie polegająca na spotykaniu się mężczyzn i kobiet w danym dniu i lokalu o określonej godzinie.

Panie zajmują miejsca przy stolikach, a panowie się do nich dosiadają. Po 5-8 minutach (w zależności od tego ile osób przyjdzie) mężczyźni przesiadają się do kolejnych stolików i tak do momentu, aż wszystkie pary ze sobą nie porozmawiają. W trakcie rozmów każdy wyposażony jest w formularz, na którym notuje z którą z osób chciałby się jeszcze raz spotkać.

Po zabawie prowadzący zbierają formularze i w ciągu 24 h rozsyłają uczestnikom wyniki: jeśli wybierzesz jakąś osobę, a ta osoba wybierze Ciebie dostajecie do siebie kontakt telefoniczny i mailowy.

Szybkie randki rozpoczynają się o godz. 18:00. Wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama