Reklama

Rzeszów Carpathia Festival, rzeszowska Jamajka, a może finał piłkarskiej Ligi Mistrzów na dużym ekranie? Weekend w Rzeszowie nudny nie będzie.

Po czwartkowym koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w parku Sybiraków w weekend koncertową sceną Rzeszowa zdecydowanie zawładną uczestnicy XII edycji „Carpathia Festival”. W piątek od godz. 18:00 na Rynku rozpoczną się przesłuchania. Wystąpi 10 zespołów i 11 artystów z 9 krajów. Szczegóły TUTAJ.

A w klubach?

Prosto z Jamajki do rzeszowskiego Undergroundu (ul. Matejki 10) w piątek (27 maja) przyjedzie Warren z energetyczną  muzyką na imprezę „From Balkans to Jamaica”. Prezentowane beaty będą skupiać się między roots balkan, klezmer, gypsy stepu, a jamaican happy reggae, dancehall, dub step i worldbeat w szerokim tego słowa znaczeniu. Ci, którzy się tam pojawią, mają gwarancje, że ich nogi same będą wyrywać się do tańca. Początek imprezy o 21:00, wstęp wolny.

Tanecznie będzie również  w Per Tutti (ul. Krakowska 11 c), bo właśnie tam po raz kolejny odbędzie się dancing z muzyką na żywo. Tym razem dla zgromadzonych zagra zespół Caro. Spalone kalorie w tańcu będzie można uzupełnić daniami kuchni włoskiej, które w tym dniu będą serwowane dla gości. Dancing odbędzie się w sobotę (28 maja) o godz. 19:00, wstęp 10 zł.

A dla tych, którzy lubią muzyczne podróże w czasie w sobotę powinni się znaleźć pubie Kultura (ul Szopena 59), bo właśnie tam Ethan Cox i Mp3 Houczan, zaprezentują hity z lat 90. Każdy powinien włożyć stroje, które były modne prawie 20 lat temu, by jeszcze lepiej wczuć się w klimat imprezy. Początek o 20:30, wstęp wolny.

W rzeszowskim klubie będzie też bitwa! Organizuje ją  Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31). Jeżeli twoim żywiołem jest freestyle, to warto zgłosić się do zawodów „Freestyle Battle Rzeszów 2016”, które odbędą się już w tę sobotę o 19:00. Wpisowe dla uczestników 10/15 zł.

Na rzeszowskim imprezowym szlaku warto w ten weekend zajrzeć również do Kuli Bowling&Club (ul. Krakowska 20), ponieważ odbędą się tam aż dwie zabawy. Jedna z nich (piątek) łączy wszystkie „Twarze Disco” oraz jedną godzinę gry w kręgle gratis między 23:00, a 24:00. Wstęp niezmiennie wolny, początek imprezy – 21:00. A w sobotę zmiana repertuaru. Muzykę disco zastąpią klubowe hity. Początek imprezy o 21:00, wstęp wolny.

Kinowe emocje

Gdy w Rzeszowie robi się ciepło, to obowiązkowa pozycja kinowego maniaka to „Kino Letnie” w Zorzy. W ten weekend „pod chmurką” będzie można zobaczyć film „Wesele w Sorrento”. Początek seansu o 21:30, bilety w cenie 7 zł można kupić w kasie.

Również w Zorzy w piątek będą świętować mamy! Projekcie komediowego filmu „Dzień Matki”, która rozpocznie się o 19:00, poprzedzi toast oraz konsultacje fotograficzne, pokaz wizażu i prezentacja kosmetyków Mary Kay, TianDe. Bezpośrednio przed pokazem filmów wśród mam zostaną rozlosowane nagrody: vouchery, metamorfozy, zestawy kosmetyków oraz wiele, wiele innych.

Bilety na film można zakupić w kasie kina: panie – 12 zł, panowie 14 zł.

W weekend na dużym ekranie nie zabraknie też sportowych emocji. W sobotę w Multikinie odbędzie się transmisja finałowego meczu Ligi Mistrzów UEFA. Real Madryt zagra z Atletico Madryt. Początek transmisji o 20:30. Bilety w cenie 28/32 zł dostępne w kasie.

Z myślą o mamie i dziecku

W piątek w Empiku (Galeria Rzeszów, al. Piłsudzkiego 44) „Wiosenne warsztaty plastyczne”, podczas których uczestnicy wyczarują wazony i papierowe kwiaty. Zajęcia rozpoczynają się o 10:00, wstęp wolny.

Sobotnie popołudnie w pubie Kultura (ul. Szopena 59) zapowiada się o tyle ciekawie, że oprócz dobrej kawy z mężem, siostrą, koleżanką czy mamą będzie można również kupić ubrania dla dzieci, zabawki i akcesoria. A to wszystko dzięki temu, że w pubie odbywa się „Bazarek dziecięcy”, który otwarty będzie od 13:00 do 18:00. Więcej TUTAJ.

Natomiast w niedzielę  w Centrum Handlowym Plaza swoje święto będą obchodziły mamy wraz dziećmi. Z tej okazji odbędzie się koncert „Serce za sercem”, podczas którego będzie można wygrać nagrody o wartości 600 zł. Aby wziąć w nim udział, maluch musi przygotować swoją ulubioną piosenkę o mamie.

Oprócz tego, organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji, wśród których znajdują się dla: dzieci – konkursy, animacje, czytanie bajek, malowanie buzi oraz zabawy na stoisku plastycznym; dla mam – warsztaty pt. „kwiatowe wianki”.

Impreza odbędzie się w atrium na parterze Plazy, początek od 12:00.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.