Gdy KultURalia trwają Rzeszów żyje dalej swoim imprezowym rytmem. Kino „pod chmurką”, maraton z superbohaterami i imprezy, imprezy, imprezy oraz koncerty nie tylko „kultURalne”.

Koncerty

KultURalia, KultURaliami (rozpiska koncertów TUTAJ) , ale ten kto nie przepada za koncertami „pod chmurką” może zdecydować się na te, które odbędą się w rzeszowskich klubach.

W Vinylu (ul. Piłsudzkiego 31) w ten piątek (20 maja) zagra Corruption, zespół spod znaku stoner metalu, w ramach trasy „XXV Years of Hellyeah!”, która będzie jubileuszowym wspomnieniem dokonań muzycznych sandomierskiego zespołu.

Podczas 25. lat swej działalności grupa wydała 7 albumów. W trakcie koncertu będzie można zaopatrzyć się w limitowany wzór koszulki i gadżety przygotowane specjalnie na tę okazję. Podczas koncertu zagra również gościnnie The Snuff, młody obiecujący czeski zespół.

Bilety w cenie 20 zł można kupić tylko w dniu koncertu w klubie. Początek o godz. 20:00.

Również w piątek, ale w pubie Kultura (ul. Szopena 59), koncert Gypsy and the Acid Queen. Nazwa, jakby się mogło wydawać zespołu, to pseudonim krakowskiego muzyka, Kuby Jaworskiego. W swojej twórczości technikę „loopowania” dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, uzyskuje efekt brzmienia całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans.

Początek koncertu o 20:00, wstęp wolny.

A w sobotę (21 maja) w klimat norweski wprowadzą słuchaczy w Jazz Roomie (ul. Kościuszki 9) SOT  pod przewodnictwem genialnego tubisty, Larsa Andrasa Haug-a i Grzech Piotrowski, kompozytor, saksofonista, producent muzyczny i aranżer. W ich wykonaniu usłyszymy prog rock, metal i jazz.

Debiutancki album norweskiego trio z 2012 r. „Kind of Saltz” miał bardzo pozytywny odbiór, a grupa ruszyła w trasę po Norwegii, trwającą kilka tygodni. SOT obecnie ciężko pracuje nad materiałem do kolejnego krążka „Lightfighter”. Ta wersja będzie czymś w rodzaju „powrotu do korzeni“. Muzycy skoncentrują się bardziej na formie, a wszystkie utwory będą nagrywane na żywo.

W Polsce odbywa się ekskluzywna i wyjątkowa trasa SOT feat. Grzech Piotrowski. Bilety na sobotni koncert w rzeszowskim Jazz Roomie w cenie 40 zł/ 50 zł, dostępne w recepcji Grand Hotelu. Początek koncertu o 20:00. Informacje i rezerwacje pod numerem telefonu: 506 484 362

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Imprezy

W klubie Lukr (ul. Kopisto 1) sobotnia (21 maja) impreza upłynie pod znakiem pięknych ludzi, seksownych jednośladów w ramach Harley On Tour (więcej TUTAJ). Całą imprezę będzie rozkręcał DJ Delight, rezydent najlepszych klubów w Polsce. Panie oraz panowie pobranym z aplikacji Day&Night do 23:00 wchodzą za darmo. Do 22:30 bilety 10 zł, później 20 zł.

W Route 66 (ul. Dymnickiego 4), również w sobotę, „Subbass Session”, na której pojawią się goście za oceanu, ponieważ imprezę rozkręci argentyński AddMe oraz  Zieminsky, Error i Kael. Początek imprezy o 22:00, wstęp 10 zł.

I również w sobotę w pubie Kultura (ul. Szopena 59) kolejna odsłona Funk Groove. Imprezę niezmiennie będą rozkręcać DJ Emoczo & Prezo. Początek o 21:00, wstęp 5 zł.

Kino

W piątek (20 maja) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei 7) rozpocznie się MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY – festiwal filmu dokumentalnego. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń o randze międzynarodowej w Polsce.

W programie przewidziane są projekcie m. in. takich filmów jak: „Don Juan” w reżyserii Jerzego Śladkowskiego, „Facebookistan” autorstwa Jakoba Gottaschau, czy „Szwedzka teoria miłości” Erika Gandini. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą przed każdym pokazem w WDK. Festiwal zakończy się w niedzielę (22 maja). Dokładny program festiwalu na stronie www.wdk.podkarpackie.pl/.

Dla miłośników filmów „pod chmurką” w ten weekend w kinie Zorza cykl „Kino Letnie”, w ramach którego będzie prezentowany film „Amy”. Seanse odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę o 21:30. Bilety w cenie 7 zł dostępne w kinie.

A w piątkową noc (20 maja) kolejne ENEMEF. Tym razem będą królować X-Meni. W repertuarze: „X-Men: Pierwsza klasa”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz premierowo „X-Men: Apocalypse”. Bilety w cenie 24-31 zł można kupić w kinie lub on-line (TUTAJ). Początek sensu o godz. 22:00.

JONNA GOŚCIŃSKA

redkajca@rzeszow-news.pl

Reklama