„Kup sztukę”, obejrzyj „Władcę Pierścieni” i weź udział w „Ostatnim rozdaniu”. Możesz także skorzystać z „Takiego Tam” spotkania z młodym youtuberem oraz porozmawiać o komiksie. W zimny i mokry rzeszowski weekend z pewnością nudno nie będzie.

1. PIĄTEK

Jak zacząć dobrze weekend? Najlepiej od kupienia sztuki, która może stać się niepowtarzalnym prezentem świątecznym. Wyjątkowe rękodzieła będzie można kupić w dniach 2-3 grudnia w pubie Kultura (ul. Szopena 59) w godz. 14-19. O szczegółach 3. edycji kiermaszu „Kup sztukę” pisaliśmy TUTAJ

„Jdabrowsky”, czyli Jan Dąbrowski, to były prezenter radiowej „Czwórki”, a obecnie youtuber z ponad milionem subskrypcji. Popularność przyniosło mu nowatorskie podejście do nagrywania gameplayów „Minecrafta”, kolejnych serii łączących gry oraz kreowanie własnej, często humorystycznej, fabuły. W swojej książce „Takie Tam” 20-latek opowiada o sobie i udziela porad – jak nagrywać dobre filmiki, dobrze się ubrać, czuć się pewnie, a nawet jak postępować w miłości. W piątek spotka się z fanami w Galerii Rzeszów o godz. 17:00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Bleep Quartet to młody zespół, który w swojej twórczości wędruje w okolicach free jazz, bossa nova czy muzyka jazzowej z elementami elektroniki. Dla rzeszowskiej publiczności zagra 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Wstęp wolny.

Kabanos to polska grupa rockowo-metalowa założona w 1997 roku w Piasecznie przez Zenona Danona (obecnie Kupatasę) i Zbyszka Szajbnera. Początki zespołu to śpiewanie do wyciętych podkładów z muzyki takich grup jak System of a Down, Machine Head, KoЯn, Limp Bizkit, Silverchair, Faith No More i Nirvana okraszone cytatami z filmów Stanisława Barei i absurdalnymi tekstami. Dopiero 29 września 2007 roku Kabanos wydał w Polsce swoją debiutancką i w pełni autorską płytę „Zęby w ścianę”.  Dla rzeszowskiej publiczności zagrają koncert w klubie Pod Palmą (ul. Cicha 4a) o godz. 20:00.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w: sklepie Toxic (ul. 3 maja), Podziemnej Trasie Turystycznej, klubie oraz w sieci TicketPro.

Krzysztof Iwaneczko to 21-letni muzyk, kompozytor i autor tekstów. Pierwsze sukcesy młodego artysty to nagroda Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” w 2011 roku czy zwycięstwo w „School&Jazz Festival” w roku 2012 oraz liczne koncerty, m.in. u boku zespołu „Poluzjanci”. W 2015 roku Krzysztof Iwaneczko wygrał VI edycję popularnego programu telewizyjnego – „The Voice of Poland”.

Swój koncert Iwaneczko zagra w klubie Life House (al. Rejtana 1)  o godz. 20:00.
Bilety w cenie 40 zł można kupić w Podziemnej Trasie Turystycznej oraz sieci TicketPro.

W Multikinie, dzięki ENEMEF, znów rzeszowianie nie będą spać w nocy. Tym razem powodem bezsenności będzie „Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni”, która zagwarantuje aż 12 godzin w magicznym Śródziemiu. W repertuarze: „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Władca Pierścieni: Dwie Wieże” oraz „Władca Pierścieni: Powrót Króla”. Bilety w cenie 33 zł można kupić w kasie lub na stronie kina. Początek maratonu – godz. 22:00.

Daria Sikora pisze o sobie: „Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku: formy użytkowe. Następnie kontynuowałam edukację artystyczną na Wydziale Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny). Od dzieciństwa interesował mnie świat lalek. Szyłam dla nich ubranka ze zdobytych skrawków materiałów. Początkowo projektowałam lalki-szmacianki, czerpiąc inspiracje z amerykańskiej lalki w stylu prymitywnym. Później zafascynowałam się światem przedwojennych brytyjskich i niemieckich zabawek pluszowych. Od 2007 r. projektuję i szyję lalki kolekcjonerskie. Nie są to zabawki dla dzieci. Wykonane są ręcznie i są niepowtarzalne”.

Te niepowtarzalne dzieła Darii Sikory można oglądać do 28 stycznia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Żeromskiego 2) od wtorku do piątku w godz. 9-18 oraz w soboty w godz. 9-15.

Od piątku (2 grudnia) zaczynają się również rzeszowskie Mikołajki, które będą się odbywać w różnych częściach miasta. Szczegóły TUTAJ.

2. SOBOTA

Ponad 100 różnych gier planszowych i karcianych będzie dostępnych podczas Games Days Rzeszów. Impreza odbędzie się w dniach 3-4 grudnia (sobota, niedziela) w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1. Games Days Rzeszów rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 i będzie trwał do niedzieli do godz. 19:00 z przerwą nocną od północy do 10:00 w niedzielę. Na miejscu będzie można spędzić czas na dużej sali Games Roomowej, gdzie dostępne będzie ponad 100 różnych gier planszowych i karcianych.

Podczas Games Days można będzie również wziąć udział w pokazach i nauce takich systemów jak Star Wars X-Wing czy Warhammer 40000. Szczegóły TUTAJ.

Podkarpackie Spotkania z Komiksem to impreza, organizowana cyklicznie przez Rzeszowską Akademię Komiksu działającą od 1997 r. w Wojewódzkim Domu Kultury. Akademia powstała, by stworzyć miłośnikom komiksu, mieszkającym w naszym regionie, okazję do regularnych spotkań. Akademia działa w kilku sekcjach: oprócz grupy komiksowej są to Rzeszowska Akademia Mangi i Anime, która zajmuje się japońskimi komiksami i filmami animowanymi oraz Rzeszowska Akademia Mocy, skupiająca fanów serialu filmowego, książkowego i komiksowego „Gwiezdne Wojny”.

Spotkanie z komiksem rozpocznie się o 9:30 w sali audiowizualnej Wojewódzkiego Domu Kultury (ul. S. Okrzei 7, II piętro), wstęp wolny.

3. NIEDZIELA

Fertile Hump to trio, które tworzą: Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz do złudzenia przypominający Davida Guettę, Maciek Misiewicz (perkusja). Po premierze debiutanckiej EP’ki przyszła pora na płytę długogrającą. „Dead Heart” trafiło do sprzedaży na początku listopada z logo Instant Classic. Fertile Hump daje swoim słuchaczom bluesowego rock’n’rolla oraz  szczere do bólu teksty pisane w warszawskiej kuchni.

Przed nimi wystąpi Dominika Kobiałka – uczestniczka czwartej edycji programu „The Voice od Poland”, która była w drużynie Marka Piekarczyka. Dotarła do ćwierćfinału programu.
Dominika śpiewa w wielu językach i odnajduje się w wielu muzycznych gatunkach, swobodnie bawiąc się zmienianiem barw głosu.

Koncert odbędzie się w pubie Underground (ul. Matejki 10) o godz. 20:00. Wstęp 10 zł.

W teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4) będzie można zobaczyć spektakl „Ostatnie rozdanie” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego.

W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 20/30 zł można kupić w kasie teatru. Rezerwacje pod numerem telefonu: 667 714 730.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ: