Reklama

W najbliższą środę (18 grudnia) o godzinie 18:30, w ramach Kina Konesera rzeszowskie kino Helios przy Powstańców Warszawy zaprasza na polsko-francuski dramat „Wenus w futrze” w reżyserii Romana Polańskiego.

W rolach głównych Emmanuelle Seigner (żona Polańskiego) i Mathieu Amalric. Głównym bohaterem “Wenus w futrze” jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

„Mistrzowsko wyreżyserowana i koncertowo zagrana “Wenus w futrze” stanowi jednak nie tylko opowieść o zgubnej sile rodzącego się pożądania. To wspaniały hołd dla sztuki, która może zmieniać ludzi i świat w okamgnieniu…” – napisały o filmie Magdalena Bartczak i Urszula Lipińska z portalu portalfilmowy.pl

httpv://www.youtube.com/watch?v=SH_Sa5IhKzM

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: