W Rzeszowie powstaje film o mieszkańcach miastach. Możecie wziąć w nim udział. Macie czasie do 7 maja. Udział w filmie jest bezpłatny.

Film powstanie w porozumieniu miasta Rzeszów i Fundacji Monmonde. W założeniu ma powstać społecznościowy film dokumentalny pt. „Sedno”.

– Naszym celem jest stworzenie społecznościowego wizerunku mieszkańców Rzeszowa, szczególnie pracowników instytucji kultury, aktywistów, działaczy, pasjonatów – wyjaśnia Ewelina Jurasz, prezes Fundacji Monmonde.. Autorami pomysłu są Ilona Dusza-Kowalska i Jakub Kowalska.

Jeden krótkometrażowy film

Współtwórcą filmu „Sedno” może zostać każdy pełnoletni mieszkaniec Rzeszowa. Ostatecznie do produkcji zostanie wybranych ok. 20 osób. Założeniem projektu jest stworzenie filmowego portretu społeczeństwa miasta Rzeszowa i okolic.

Produkcja zostanie zrealizowana na podstawie materiałów filmowych, które nakręcą sami uczestnicy projektu oraz z ich udziałem. Wyróżniające się ujęcia oraz historie zostaną zestawione w jeden krótkometrażowy film dokumentalny.

W centrum uwagi projektu są w szczególności działacze, osoby aktywne, kreatywne, z pasjami, próbujące przekraczać własne granice, odczuwające głębszy sens życia.

Społecznościowa produkcja filmowa ma na celu aktywizację kulturalną oraz wzbudzenie refleksji wśród mieszkańców Rzeszowa na temat tożsamości regionalnej, z uwzględnieniem codzienności, wyznawanych wartości, pasji i trosk.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Projekt służy interakcji mieszkańców na płaszczyźnie kultury miejskiej. Dzięki niemu mieszkańcy mogą czuć się współtwórcami kulturalnej tkanki miasta – twierdzi Ewelina Jurasz.

Premiera w czerwcu

Aby wziąć udział w filmie należy wejść na stronę www.projektsedno.pl, zapoznać się z informacjami zawartymi w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ. Pomocny może okazać się także umieszczony na stronie spot promocyjny. Należy wypełnić zgłoszenie i wysłać je do 7 maja do północy na adres: projekt.sedno@gmail.com.

Materiał filmowy może zawierać jeden film lub kilka, ale całość nie może być dłuższa niż 10 minut. Film powinien być nakręcony w formie poziomej, nie może być obrabiany. Preferowana rozdzielczość to 1280 x 720. Film ma być przygotowany w formacie AVI, MPEG lub MP4.

Do powstania filmu o mieszkańcach Rzeszowa pomysłodawców zainspirował społecznościowy film dokumentujący życie na ziemi pt. „Dzień z życia” w reż. Ridleya Scotta.

Premiera rzeszowskiego filmu ma się odbyć w czerwcu br. w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Film będzie promowany do listopada. Dostępny będzie również na płytach DVD.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama