Wiadukt na Hoffmanowej. W poniedziałek ruszają konsultacje społeczne

Urząd Miasta Rzeszowa rozpoczyna w poniedziałek (6 listopada) konsultacje dotyczące budowy wiaduktu łączącego ulice Hoffmanowej i Wyspiańskiego.

 

Wizualizacje: Mosty Katowice

W poniedziałek, o godz. 16:00, w tej sprawie rozpocznie się pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wyspiańskiego 16a.

– Wezmą w nim udział projektanci koncepcji z firmy Mosty Katowice, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg oraz wiceprezydent miasta Dariusz Urbanik – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Konsultacje społeczne z mieszkańcami organizowane są po to, by miasto wybrało najlepsze rozwiązanie dla planu budowy wiaduktu łączącego ulice Hoffmanowej i Wyspiańskiego w Rzeszowie. 

Zaawansowaną koncepcję inwestycji za prawie 2,5 mln zł przygotowała firma Mosty Katowice. Wiadukt nad torami ma ułatwić mieszkańcom osiedli Kotuli, Krakowska-Południe i Kmity dojazd do centrum. Teraz przebijają się przez przejazd kolejowy przy ul. Jałowego.

O planie budowy wiaduktu mówi się od lat. Prowadząca do niego droga rozpoczynałaby się tuż za skrzyżowaniem ul. Wyspiańskiego z Bohaterów, i dalej pobiegłaby pomiędzy VIII LO i dawnym targowiskiem.

Sam wiadukt o długości 256 metrów rozpoczynałby się na wysokości targowiska, przechodziłby nad torami i połączyłby się z ul. Hoffmanowej prowadzącą bezpośrednio do ul. Mochnackiego.

Na wiadukcie będą dwa albo trzy pasy ruchu. W wariancie z trzema, jeden przeznaczono na buspas. Po jednej stronie byłby chodnik, po drugiej dwukierunkowa ścieżka rowerowa. 

Koncepcja przygotowana przez Mosty Łódź od poniedziałku (6 listopada) będzie konsultowana z mieszkańcami. Obejmuje rozbudowę ulicy Wyspiańskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów) do ul. Mochnackiego o łącznej długości ok. 1 170 m.

Koncepcja przewiduje też rozbudowę i budowę ul. Sondeja (od ul. Pułaskiego do ul. Łokietka) o łącznej długości 245 m.

Ponadto planowana jest budowa buspasów, chodników, ścieżek rowerowych, pieszo-rowerowych, odwodnienia, oświetlenia, miejsc postojowych, przebudowa skrzyżowań z istniejącymi ulicami (m.in. ulic Bohaterów, Wita Stwosza, Mochnackiego i Pułaskiego).

Konsultacje społeczne potrwają do 21 listopada. Do tego czasu wnioski i uwagi można przesyłać także mailem na adres: konsultacje@erzeszow.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama