Reklama

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, dzisiaj (18 czerwca) częściowo został otwarty przebudowywany wiadukt na ulicy Warszawskiej w Rzeszowie.

Służby nadzoru budowlanego wydały zgodę tymczasowy przejazd dwoma pasami, po jednym dla każdego kierunku ruchu. W zeszłym tygodniu specjaliści z Politechniki Rzeszowskiej przeprowadzili testy wytrzymałościowe wiaduktu. Pomiary poddano szczegółowej weryfikacji. Wyniki okazały się korzystne, dlatego Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, po uzyskaniu wcześniej pozwoleń, zdecydował się częściowo otworzyć wiadukt dla kierowców.

Na ulicy Warszawskiej przywrócono kursowanie miejskich autobusów linii nr 4, 20 i 54.

Cała inwestycja związana z przebudową węzła Warszawska-Wyzwolenia będzie kosztować ponad 63 mln złotych, a roboty mają zakończyć się w listopadzie 2014 roku.

Prace, które rozpoczęły się 8 miesięcy temu, obejmują m.in. rozbudowę odcinka al. Wyzwolenia o długości około 1 km, która zostanie poszerzona do dwóch pasów jezdni. Dodatkowo przykryty zostanie potok Przyrwa na prawie półkilometrowym odcinku oraz zabezpieczone zostaną znajdujące się obok osuwiska.

Na al. Wyzwolenia wybudowane zostaną również dwa nowe ronda. Nowy most ma być dłuższy i szerszy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: