Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Złuszczony beton pod wiaduktem Śląskim w Rzeszowie może spaść pasażerom korzystającym z Dworca Lokalnego na głowę, dlatego miasto na wakacjach chce zająć się renowacją obiektu.

Miasto szuka wykonawcy, który zajmie się remontem wiaduktu Śląskiego znajdującego się w ciągu al. Piłsudskiego. Prace będą miały charakter nie tyle konstrukcyjny, a renowacyjny. Miasto chce zabezpieczyć przede wszystkim elementy betonowe wiaduktu, które są mocno zniszczone przez ptaki, głównie gołębie, które przesiadują pod obiektem, oraz warunki atmosferyczne.

Ponadto, w planach jest również uzupełnienie wszystkich betonowych ubytków, oczyszczenie i odnowienie schodów i balustrad znajdujących się przy obiekcie oraz zamontowanie siatki zabezpieczającej przed ptakami pod konstrukcją nośną estakady wschodniej wiaduktu.

– Pracę renowacyjne na wiadukcie są potrzebne, bo złuszczony beton może komuś spaść na głowę. Biorąc pod uwagę, że pod obiektem budowany jest Dworzec Lokalny, wykonanie tych prac poprawi komfort i bezpieczeństwo pasażerów – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Planowane prace nie będą wpływały na ruch, który odbywa się na wiadukcie, ponieważ będą one wykonywane pod obiektem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien rozpocząć się już w czerwcu i zakończyć się na początku września. Szacunkowy koszt inwestycji to 1,1 mln zł.

Firmy zainteresowane wykonaniem renowacji wiaduktu Śląskiego swoje oferty mogą składać do 6 marca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama