Fot. Materiały prasowe
Reklama

Można przyjść do domu i nie zorientować się, że obiad podje ci nie twoja żona? Oczywiście, że tak! Wystarczy w październiku przyjść do Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie na spektakl Teatru Capitol “Czy ty, to ty?”, aby zobaczyć, jak można się pomylić.

Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień, jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… on trafia do obcego mieszkania, a ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka.

Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, którego finał będzie można zobaczyć w komedii obyczajowej “Czy ty, to ty?”.

To niezwykle zabawne i bardzo życiowe dzieło Johna Tobiasa, jest o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. “Czy ty to ty?” to sztuka o nas, bo w tej historii, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe „ja” oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca.

I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak, kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości.

Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?

W Rzeszowie komedię, która przyjedzie z warszawskiego teatru Capitol, będzie można zobaczyć 14 października o godz. 16:00 na deskach Filharmonii Podkarpackiej. W główne role wcielą się Daria Widawska, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki oraz Michał Rolnicki.

Bilety w cenie 85 zł, 95 zł, 110 zł można kupić w kasie filharmonii, Podziemnej Trasie Turystycznej oraz na stronach: edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, kabaretowebilety.pl. Zamówienia zbiorowe biletów u organizatora: karolina@edmaart.pl, tel. 501 28 58 63.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na spektakl. Aby je zdobyć, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Jaki teleturniej prowadzi Łukasz Nowicki? Odpowiedź trzeba przesłać na adres: kontakt@rzeszow-news.pl. W tytule wiadomości wpiszcie “Czy ty, to ty?”.

Na odpowiedzi czekamy do środy (25 lipca) do godz. 20:00. 

(oprac. jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: