Reklama

Nie przeszła do kolejnego odcinka, ale dostała owacje na stojąco. 14-letnia Justyna Czapla, rzeszowska rolkarka, zrobiła furorę podczas występu w programie „Super Dzieciak” w Polsacie.

W sobotę Polsat pokazał pierwszy z siedmiu odcinków swojego nowego show, w którym zobaczymy 40 utalentowanych „Super Dzieciaków”. Każdy otrzymał stypendium w wysokości 5 tys. zł na rozwój swojego talentu. Najlepsze „Super Dziaciaki” zdobędą odpowiednio 30, 50 i 100 tys. zł.

O dostaniu się do kolejnego odcinka decyduje punktacja. 100 fachowców z dziedziny kultury, sztuki i sportu oraz pedagodzy przyznają punkty. Każdy może wstrzymać się od punktacji, dać pół punktu, albo cały. Po maksymalnie 25 punktów dodatkowo przyznaje 4-osobowe jury w skład którego wchodzą: Dawid Kwiatkowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Stużyńska i Dariusz Michalczewski.

Jazda z zawiązanymi oczami

W pierwszym odcinku wystąpiła m.in. 14-letnia Justyna Czapla z Rzeszowa, jedna z najlepszych na świecie i w Europie rolkarek, która uprawia freestyle. Justyna to jedna z trzech sióstr Czapli, które robią furorę na świecie w widowiskowej jeździe na rolkach. Justyna ma dwie starsze siostry – Paulinę i Ewelinę – z którymi tworzy Czapla Team.

Justyna podczas swojego występu w „Super Dzieciaku” zaprezentowała 2-minutowy show podzielony na trzy części. W pierwszej pokazała freestyle, czyli najprostsze triki oraz omijanie kubeczków.

– W drugiej zaczęłam robić trudniejsze triki – na jednym kółeczku, kręciłam się na dwóch kółeczkach ze skrzyżowanymi nogami, jechałam na jednym kółeczku w przysiadzie. Trzecia część to był niespodzianka. Pojechałam na rolkach z zawiązanymi oczami. Najpierw były podstawowe triki, a potem wykonałam swój najlepszy trik – tzw. butterfly, czyli jazda ze skrzyżowanymi nogami na dwóch przednich kołeczkach – opowiada Rzeszów News Justyna Czapla.

Dumni z Justyny

Pokaz Justyny zachwycił publiczność i jury, ale nie na tyle, żeby 14-letnia rolkarka z Rzeszowa dostała się do kolejnego odcinka. Dawid Kwiatkowski przyznał jej 21 punktów, Roma Gąsiorowska – 20, Dariusz Michalczewski – 23, a Magdalena Stużyńska – 20. W sumie Justyna zdobyła 176,5 punktów.

– Jesteśmy dumni z Justyny – cieszy się Konrad Tomaka z rzeszowskiej szkoły rolkarskiej Wodzu, w której na co dzień trenuje Justyna Czapla.

Ona sama mówi, że występ w „Super Dzieciaku” traktowała jako zabawę.

– Strąciłam trzy kubeczki, ale to zdarza się nawet na Mistrzostwach Świata. Nie dostałam negatywnej oceny od sędziów, publiczności się podobało. Jestem zadowolona ze swojego występu. Chciałam pokazać ludziom w Polsce, że jest coś takiego jak slalom skating i zachęcić do uprawiania tego sportu. To mi się udało – uważa Justyna.

Sukcesy 14-letniej rolkarki

Justyna Czapla freestyle na rolkach uprawia od 7 lat. Jest aktualną wicemistrzynią Europy w slalom battle i brązową medalistką w kategorii slalom classic. Zawody w ub. r. odbyły się we Włoszech. W 2014 r. Justyna zajęła także czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Paryżu w kategorii slalom classic.

Justyna również w tym roku zdobyła wicemistrzostwo Europy w kategorii battle. Zawody odbyły się we Włoszech pod koniec wrześni. Za dwa tygodnie Justyna startuje w kolejnych Mistrzostwach Świata, które tym razem odbędą się we włoskim Torino.

Justyna Czapla ponadto jest także trzykrotną mistrzynią Polski juniorów.

– Nie przejmuję się tym, że nie przeszłam do kolejnego odcinka „Super Dzieciaków”. Nie sądzę, że doszłabym do finału. Konkurencja w programie jest bardzo mocno. Wszyscy mają super talent i super charakter. Teraz się skupię na przygotowaniach do Mistrzostw Świata. One są dla mnie ważniejsze – dodaje Justyna Czapla.

KRZYSZTOF WÓJCIK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama