Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miejscy radni zgodzili się dołożyć pieniądze do nowych inwestycji drogowych w Rzeszowie: połączenia ul. Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok i rozbudowy ul. Welca.

Podczas wtorkowej sesji radni zaakceptowali wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, dotyczący zabezpieczenia dodatkowych pieniędzy na obie inwestycje. Połączenie ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok ma mieć ok. 700 m długości i 7 m szerokości.

Częścią tej inwestycji będzie także budowa chodników oraz ścieżki rowerowej. Zostanie też zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny.

Trzeba dokładać pieniądze

Do przetargu na wykonawcę łącznika zgłosiły się cztery firmy. Ich oferty wahały się od ok. 14,5 mln do prawie 18 mln zł i przekraczały kwotę przewidzianą w budżecie miasta. – Taka jest, niestety, sytuacja na rynku – mówił na sesji prezydent Konrad Fijołek. 

Podobne problemy miasto ma z innymi inwestycjami, prezydent Fijołek mówił, że z takimi problemami zmagają się samorządy w całym kraju. – Aby rozstrzygnąć przetargi, trzeba dokładać dodatkowe pieniądze – mówił podczas wtorkowych obrad rady. 

W przypadku połączenia ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok konieczne było zapisanie w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta dodatkowych ok. 6 mln zł. Dzięki temu już niedługo będzie można rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Droga powstanie w ciągu 16 miesięcy od dnia podpisania umowy – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Droga do przyszłego aquaparku

Drugą inwestycją, która niedługo rozpocznie się dzięki wtorkowej decyzji o zwiększeniu pieniędzy, będzie rozbudowa ulicy Welca: od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym. Drogą na Staromieściu będzie można dojechać do przyszłego aquaparku.

Zakres prac to m.in. budowa nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 m, chodników (2 m szerokości) i obustronnych ścieżek rowerowych (2,5 m szerokości) i zatok autobusowych. Częścią inwestycji będzie także budowa świetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej.

Rozbudowa ulicy Welca ma trwać rok od daty podpisania umowy. Inwestycja będzie kosztowała blisko 3,7 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama