Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad Wisłokiem zostanie rozbudowana. Nowy szlak będzie miał 1 km długości i powstanie na lewym brzegu rzeki od Mostu Lwowskiego.

Miasto Rzeszów zamówiło projekt projekt ścieżki pieszo-rowerowej po lewej stronie Wisłoka. W ubiegłym roku zakończyło tam wykup terenów – chodzi o działki od Mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

– W tym roku opracowany zostanie projekt budowy ścieżki dla pieszych i rowerzystów – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przyszły trakt pieszo-rowerowy ma mieć 1 km długości, w tym: 2,5 m pas dla rowerzystów oraz 1,5 m dla pieszych. Ścieżka ma mieć nawierzchnię asfaltową. Zaprojektowane zostanie także oświetlenie oraz elementy małej architektury, w tym stacja naprawy rowerów.

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację inwestycji, już ogłoszono. Miasto czeka na oferty do 24 lutego. Projektant zostanie wybrany prawdopodobnie w marcu. – Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy – dodaje Gernand.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nadrzeczne tereny wraz ze strefą rekreacyjną są ulubionym miejscem wypoczynku rzeszowian. Dlatego jej rozbudowę zapowiedział już w czasie kampanii wyborczej Konrad Fijołek. – I sukcesywnie działamy w tym kierunku – zapewnia prezydent Rzeszowa.

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto już m.in. tereny Kopca Konfederatów, które przeznaczono pod zieleń i rekreację. Inny uchwalony plan obejmuje ponad 10 ha terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim i także przeznacza go pod zieleń i rekreację.

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama