Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Można nauczyć się bezpiecznego hamowania, manewrowania na ciasnych ulicach i jak udzielać pierwszej pomocy. Będzie teoria oraz praktyka. Szkolenie odbędzie się w sobotę, 22 stycznia, w Rzeszowie. Są jeszcze wolne miejsca.

Organizatorem jest Fundacja MotoPomocni, która od 9 lat uczy udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalenia technik jazdy. Przed zbliżającym się sezonem motocyklowym, w całej Polsce odbędzie się 18 takich spotkań. W najbliższą sobotę w Rzeszowie, w OSK ABC Prawo Jazdy (ulica Kolejowa 1, lokal nr 1).  

Pierwsza część szkolenia zostanie poświęcona pierwszej pomocy. Na początek będzie trochę teorii, jak udzielać pierwszej pomocy, jak prawidłowo zachować się w miejscu wypadku, a później praktyka z zastosowaniem technologii VR. Uczestnicy zajęć będą musieli uratować poszkodowanego w wypadku.

Następnie rozpoczną się warsztaty precyzyjnej jazdy. Instruktorzy opowiedzą o tym, co i jak zrobić żeby bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim. Skupią się m.in. na zasadach bezpiecznego hamowania, czy manewrowania na ograniczonej przestrzeni. 

Na koniec będzie jeszcze mowa o przepisach dotyczących m.in. pierwszeństwa pieszych. Szkolenie potrwa siedem godzin, rozpocznie się o godz. 9:00. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama