Wielka bitwa balonowa podczas 7. Rzeszowskiego Święta Transplantacji [FOTO]

7. Rzeszowskie Święto Transplantacji przechodzi do historii. Jego częścią była wielka bitwa balonowa, która odbyła się w sobotę na Rynku.

 

Jak co roku, celem Rzeszowskiego Święta Transplantacji jest zwiększanie świadomości na temat samej transplantacji.

Przed sobotnimi atrakcjami na Rynku, na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się otwartą konferencją „Przeszczep Szansą na Drugie Życie”, w której brali udział specjaliści. Podkreślali, że liczba potencjalnych dawców szpiku kostnego z każdym rokiem w Polsce jest coraz większa. W centralnej bazie jest już ponad 1,2 mln osób, a jeszcze siedem lat temu było zaledwie 80 tys.

Podkarpacie znajduje się na 14. miejscu w klasyfikacji regionów, w których pozyskiwane są narządy do przeszczepów. W 2015 r. pobrano od narządy od szesnastu zmarłych dawców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po konferencji, na Rynku odbywały się konkursy, zabawy, wielka bitwa balonowa, koncerty. W Trasie Podziemnej można było zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Zrobiło to 36 osób. W krwiobusie honorowo oddawano krew.

Gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. 7. Rzeszowskie Święto Transplantacji zakończył pokaz sztucznych ogni.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama