Fot. Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News. Na zdjęciu flash mob w 2015 r.
Reklama

Z okazji 6. Rzeszowskiego Święta Transplantacji 21 maja na rzeszowskim Rynku odbędzie się największa w Polsce bitwa balonowa. Będą także koncerty, podziwiać będzie można przejazd harleyowców.

Celem Rzeszowskiego Święta Transplantacji jest zwiększenie świadomości na temat samej transplantacji. Jak co roku, w Święto postanowili się włączyć rzeszowscy studenci, którzy chcą, by Rzeszów pobił rekord na największe grupowe pompowanie balonów, a zaraz potem zaplanowana jest największa bitwa balonowa w Polsce.

Akcja odbędzie się 21 maja na Rynku. Udział w niej już zadeklarowało ponad 1000 osób. Bitwa balonowa rozpocznie się o godz. 16:30. W wyznaczonych punktach balony będzie można odbierać od wolontariuszy. Na wyraźny sygnał rozpocznie się pompowanie balonów, potem trzeba będzie je zawiązać i wówczas rozpocznie się wielka bitwa.

W ub. r. w ramach Rzeszowskiego Święta Transplantacji, Rzeszów pobił rekord na największy w Polsce flash mob z użyciem maseczek chirurgicznych. Wzięło w nim udział ok. 500 osób.

– Mamy nadzieję, że i w tym roku o Rzeszowie usłyszy cała Polska – mówi Klaudia Wójciak z biura organizatorów 6. Rzeszowskiego Święta Transplantacji.

Bitwa balonowa jest tylko częścią całej imprezy. Rzeszowskie Święto Transplantacji rozpocznie się 6. Otwartą Konferencją „Przeszczep Szansą na Drugie Życie”, która odbędzie się w auli budynku V Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12. Początek konferencji o godz. 9:00. Wstęp wolny.

Po południu atrakcje na Rynku. Rozpoczną się o 14:30 występem Dziewczęcej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie. W programie m.in. wystąpienia specjalistów z dziedziny transplantacji, a potem koncerty.

Wystąpią Waldemar Wywrocki z zespołem „Gabcia i Przyjaciele”; Alicja Rega, zwyciężczyni telewizyjnego show „Mali Giganci” w TVN; soliści i grupa artystyczna z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem dyrektor Anny Czenczek; finaliści Przeglądu Zespołów Studenckich.

Ponadto na Rynku zaplanowano pokaz akrobatyczny w wykonaniu grupy ETC, przejazd harleyowców zrzeszonych w grupie Ronin Riders. Odbędzie się także malowanie twarzy dla dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie rzeszowski raper Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

Poza tym, od godz. 13:00 do 17:00 w holu Podziemnej Trasy Turystycznej odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, a od 13:30 do 17:00 na Rynku stał będzie krwiobus, w którym będzie można honorowo oddać krew.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: