Podkarpacka policja podsumowała niedzielną akcję “Motocykl”. Funkcjonariusze skontrolowali 360 jednośladów i wykryli 77 naruszeń przepisów. Trzech motocyklistów straciło prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Niedzielna pogoda zachęcała miłośników jednośladów do wyjazdu na drogi. Policjanci z Podkarpacia wykorzystali tę okazję do przeprowadzenia akcji “Motocykl”, która miała poprawić bezpieczeństwo na drogach.
Setki motocyklistów pod lupą policji
– Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 360 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 2 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień – mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, kom. Piotr Wojtunik.
Mundurowi ujawnili łącznie 77 różnych naruszeń przepisów. Wśród wykroczeń dominowało przekroczenie dozwolonej prędkości – aż 17 motocyklistów jechało szybciej niż pozwalają na to przepisy.
Nietrzeźwi motocykliści stracili prawa jazdy
Nieodpowiedzialność niektórych kierujących jednośladami doprowadziła do utraty uprawnień. Trzech motocyklistów straciło prawo jazdy, ponieważ kierowali w stanie nietrzeźwości. To szczególnie niebezpieczne zachowanie, które zagraża wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
Funkcjonariusze zatrzymali również 19 dowodów rejestracyjnych podczas prowadzonych kontroli.
Cel akcji: bezpieczeństwo na drogach
Akcja “Motocykl” to element działań podkarpackiej policji ukierunkowany na bezpieczną i rozważną jazdę. Funkcjonariusze podczas kontroli przypominali kierującym jednośladami o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze.
(rem)
Czytaj więcej:
Zderzenie pięciu pojazdów na S19 w powiecie rzeszowskim. Są utrudnienia w ruchu!
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-218x150.jpg)

![Tragedia pod wodą. 60-latka nurkowała w jeziorze, jej życia nie udało się uratować [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/smierc-jezioro-tarnobrzeskie-1-1-218x150.jpg)
![Przemycali nielegalnych migrantów do Polski. Ukraińska grupa przestępcza rozbita [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/biosg-zatrzymani-ukraincy3-218x150.jpg)
![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)





![Rzeszów centrum odbudowy Ukrainy? Kluczowa konferencja przyciągnie światowych liderów i biznes [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/fijolek-konrad-rzeszow-218x150.jpg)






![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Partyzanci znalezieni w podkarpackim lesie doczekają się pochówku. Zginęli z rąk Niemców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/szczatki-partyzantow5-218x150.jpg)



![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Mnóstwo przerw w dostawie prądu w Rzeszowie do 24 kwietnia. Sprawdź terminy [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2017/02/prad-218x150.jpg)


![Ruszyła budowa kładki na rzece Strug. To inwestycja za miliony złotych [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/kladka-strug-rzeszow-3-1-218x150.jpg)

![Zaginął 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jego telefon milczy, trop urywa się w Hiszpanii [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zaginiony-nikodem-kobylarz4-100x70.jpg)
![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-324x235.jpg)
