Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości – na to będą zwracać szczególną uwagę policjanci, którzy w piątek rozpoczynają na podkarpackich drogach akcję „Wielkanoc 2017”. Potrwa ona do poniedziałku.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że od najbliższego piątku do poniedziałku na drogach w całym regionie będzie więcej policyjnych patroli, niż zwykle. Kierowcy mogą się spodziewać częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów.

– Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach – zapowiedziała KWP Rzeszów.

W ciągu najbliższych czterech dni świątecznych funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na trzeźwość kierowców – ostrzega podkarpacka policja.

Przypomina, że od soboty do poniedziałku (15-17 kwietnia) będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. W sobotę od godz. 18:00 do 22:00, w niedzielę od 8:00 do 22:00, w poniedziałek od 8:00 do 22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama