Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Reklama

Garderoba straży przygrobowej, drewniane kołatki i pisanki z Chin, Indii, czy Etiopii – takie skarby można zobaczyć w Muzeum-Zamku w Łańcucie na wystawie „Wielkanoc w sztuce i tradycji”.

Muzeum poczuło świąteczny klimat i zaprasza na kameralną wystawę „Wielkanoc w sztuce i tradycji”, którą będą mogli zobaczyć wszyscy ci, którzy kupili bilet wstępu na ekspozycję znajdującą się na drugim piętrze zamku.

Wśród prezentowanych eksponatów znajdują się m.in. drewniane kołatki, używane podczas nabożeństw Triduum Paschalnego, elementy stroju „turków”, straży grobowych oraz zespół baranków i pisanek wielkanocnych z Podkarpacia.

– Na wystawie będzie można obejrzeć również część prywatnej kolekcji pisanek z różnych zakątków świata, takich jak: Chiny, Indie, Egipt, Etiopia, Kenia, Turcja, Rumunia, Francja, Ukraina oraz wiele okazów współcześnie wykonanych w Polsce – informuje Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, z prywatnej kolekcji oraz ze zbiorów własnych Muzeum. Wystawę można oglądać do 15 kwietnia br.

Zwiedzanie drugiej kondygnacji Zamku jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji biletów. Rezerwacje są przyjmowane pod numerem telefonu: 17 225 20 08, wewnętrzny 124 oraz mailowo: wycieczki@zamek-lancut.pl. Bilet normalny kosztuje 4 zł, ulgowy – 2 zł.

Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama