„Proces” został wygrany! Członkowie rzeszowskiego zespołu T-8 „wytańczyli” złoto w Mistrzostwach Polski. Dzięki temu, pojadą do Niemiec reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Świata.

[Not a valid template]

Mistrzostwa Polski 2016 w IDO Jazz Dance, Show Dance, mini Production, Production, Belly Dance/Oriental odbyły się w miniony weekend w Wałbrzychu. Nasz zespół T-8 w kategorii „Show dance” (formacja dorośli 16+) okazał się bezkonkurencyjny.

– Gdy ogłoszono wyniki, dziewczyny z radości krzyczały, piszczały, a nawet płakały, tak bardzo były zadowolone ze swojego zwycięstwa – wspomina Dorota Jandziś, choreografka T-8.

Zwycięski układ nosił tytuł „Proces”. Dziewczyny z zespołu, który liczy 23 osoby, musiały maksymalnie w czterech minutach zaprezentować rozprawę sądową. Występ oceniało siedmiu sędziów, którzy zwracali uwagę na takie elementy jak: technika tańca, choreografia, image oraz show. Okazało się, że w swojej kategorii tanecznej i wiekowej T-8 był najlepszy.

– Występ podobał się nie tylko sędziom, ale też widowni. Niektórym widzom zakręciła się łza w oku podczas naszego tańca –  podkreśla choreografka zespołu.

Sukces nie przyszedł znikąd

Dzięki wygranej, T-8 pojedzie w listopadzie (21-26) do miejscowości Riesa w Niemczech, aby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Show Dance. Członkowie zespołu mierzą bardzo wysoko. Ich celem jest zdobycie pierwszego miejsca.

– Jesteśmy wicemistrzami Europy i Świata, zdobyliśmy również Puchar Świata. Brakuje nam jeszcze tylko tego jednego tytułu, który chcemy wywalczyć w Niemczech – podkreśla Dorota Jandziś.

Swój sukces T-8 zawdzięcza ciężkim treningom. Dziewczyny ćwiczą trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Do tego dochodzą jeszcze raz w tygodniu zajęcia z akrobatyki, które również trwają 1,5 godz.  Zespół działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Treningi natomiast odbywają się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 lub Zespole Szkół nr 7 w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Przed ważnymi zawodami trenujemy także w weekendy od świtu do nocy – mówi choreografka zespołu.

Tak też było przed Mistrzostwami Polski. Ostatnie dwa tygodnie tancerki spędziły na codziennych półtoragodzinnych treningach. Dodatkowo w sali gimnastycznej zespół ćwiczył w soboty i niedziele po cztery godziny.

Plany na Mistrzostwa Świata

Bez intensywnych przygotowań nie obejdą się również Mistrzostwa Świata w Niemczech. A co będzie ćwiczył T-8 przez najbliższe kilka miesięcy? Tę samą choreografię.

– Na Mistrzostwach Świata pokażemy „Proces” jeszcze raz, ponieważ nie ma powodów, aby zmieniać mistrzowską choreografię – podkreśla Jandziś. – Teraz dziewczynami będziemy pracować nad szczegółami, synchronami, techniką – dodaje.

W Mistrzostwach Polski w Wałbrzuchu brali również udział inni członkowie zespołu. Formacja 31+ w kategorii „Show dance” zdobyła tytułu Wicemistrza Polski Show Dance 2016, juniorki wywalczyły 4. miejsce w kategorii „Show dance” 12-15 lat, najmłodsi członkowie zespołu wywalczyli 5. miejsce w kategorii „Mini Formacje” do 11 lat.