Zdjęcie: Pixabay

Wykład prof. Ryszarda Tadeusiewicza oraz wystąpienie prof. Krzysztofa Zanussiego zainaugurują 29 listopada VIII cykl wykładów „Wielkie pytania w nauce”. Organizuje go Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Najbliższe spotkanie „Wielkich pytań w nauce” zostanie poświęcone ważnemu i aktualnemu tematowi – sztucznej inteligencji.

– Interesujemy się sztuczną inteligencją i niestety ona także w jakimś zakresie interesuje się nami – mówi prof. Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk, informatyk i biocybernetyk z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. 

Na spotkaniu w Rzeszowie, prof. Tadeusiewicz wyjaśni, czym jest sztuczna inteligencja, na co wpływa i jak zmieni ona nasze życie. Omówi też konsekwencje korzystania z Chatu GPT.

Z kolei prof. Krzysztof Zanussi, znany polski reżyser filmowy, scenarzysta, producent, który studiował fizykę, filozofię i reżyserię, a od 1990 r. jest dyrektorem studia filmowego „TOR”, poruszy temat wpływu sztucznej inteligencji na świat wartości w życiu każdego z nas.

Na spotkaniu można zadać gościom pytania. Ich treść przesyłajcie już mailem na adres: bow@wsiz.edu.pl. Wykład prof. Krzysztofa Zanussiego i prof. Ryszarda Tadeusiewicza odbędzie się 29 listopada, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie o godz. 17.00.

Po nim dyskusję z prelegentami poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” Wojciech Bonowicz. Warunkiem udziału w spotkaniu jest posiadanie biletu (POBIERZ). Po wykładzie będzie można kupić książki autorstwa obydwu gości oraz uzyskać ich autografy.

Zdjęcie: materiały organizatorów

„Wielkie pytania w nauce”

Cykl wykładów „Wielkie pytania w nauce” zainicjował prof. Tadeusz Pomianek, prezydent WSIiZ. Od 2016 roku we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” otwarte i bezpłatne spotkania organizowane są z udziałem autorytetów świata nauki.

Do tej pory prelegentami „Wielkich pytań w nauce” byli m.in.: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz Michał Ogórek, Anna Dymna. 

„Rzeszów News” jest jednym z patronów medialnych cyklu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz prezydent Rzeszowa. „Wielkie pytania w nauce” wspierają też Urząd Miasta Rzeszowa i bank PeKao SA.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama