Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

„Czy szczęścia można się nauczyć?” – pod takim tytułem odbędzie się w Rzeszowie kolejne spotkanie w ramach cyklu wykładów popularnonaukowych “Wielkie pytania w nauce”. Przyjadą znana psycholog dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz teolog i etyk – ks. prof. Alfred Wierzbicki.

Cykl spotkań “Wielkie pytania w nauce” to inicjatywa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z “Tygodnikiem Powszechnym”. Spotkanie pt. „Czy szczęścia można się nauczyć?” z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej i ks. prof. Alfreda Wierzbickiego odbędzie się 27 lutego (środa) o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej. Wstęp wolny pod warunkiem rezerwacji biletu na stronie www.wielkiepytania.wsiz.pl

Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki będą mówili o różnych wymiarach szczęścia z punktu widzenia naukowego i psychologicznego. Spróbują odpowiedzieć na pytania: czym jest szczęście, czy istnieje recepta, jak go osiągnąć i utrzymać, co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi… 

Szczęście nie jest dane raz na zawsze, tak samo zresztą jak większość naszych doznań, uczuć i przeżyć. Nawet samo pojęcie szczęścia zmienia się u każdego w miarę nabywania doświadczeń i wiedzy o życiu. Szczęścia można się nauczyć. Może każdy. A najbardziej powinni tzw. pechowcy, ofiary losu i malkontenci z urodzenia lub nawyku.

Po spotkaniu z dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską i ks. prof. Alfredem Wierzbickim będzie można kupić ich publikacje, zdobyć autografy, ważną częścią spotkania będzie również dyskusja. Pytania do gości można przesyłać także mailem na adres: bow@wsiz.rzeszow.pl.

Cykl wykładów popularnonaukowych “Wielkie pytania w nauce” jest realizowany od 2016 roku. W poprzednich dwóch edycjach wzięli udział m.in. prof. Jerzy Bralczyk, ks. prof. Michał Heller, prof. Michał Jakowicz, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Stefan Chwin, czy Anna Dymna.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.