Zdjęcie: materiały WSIiZ

Ks. prof. Michał Heller, wybitny kosmolog, filozof i teolog, będzie gościem VI edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, organizowanego przez WSIiZ. Wykład będzie połączony z koncertem skrzypcowym dr. hab. Janusza Wawrowskiego.

Ks. prof. Michał Heller wystąpi z wykładem 2 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie o godz. 17:00. Ks. prof. Heller zainauguruje szóstą już edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Jego organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. 

Spotkanie „Kaprysy Wszechświata” będzie poświęcone rozważaniom nad teorią superstrun. Do Rzeszowa przyjedzie dr hab. Janusz Wawrowski, jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską oraz wykładowca Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” – Wojciech Bonowicz.

Teoria superstrun prowadzi do produkcji innych wszechświatów. Może ich być nawet nieskończenie wiele. Czy to kolejny kaprys, a może szaleństwo, kosmologów? Kosmologia jest nauką kapryśną, ale nie wszystko w niej jest szaleństwem. Jest ona także dobrze ugruntowaną obserwacyjnie nauką – mówi ks. prof. Michał Heller.

Wykład ks. prof. Hellera połączony zostanie z koncertem skrzypcowym wspomnianego dr. hab. Janusza Wawrowskiego, który solowo wykona utwory Johanna Sebastiana Bacha,  Niccolò Paganiniego, Krzysztofa Pendereckiego i Grażyny Bacewicz. W trzeciej części spotkania paneliści odpowiedzą na pytania publiczności.

Warunkiem udziału w wydarzeniu będzie przekazanie organizatorom przy wejściu do filharmonii biletu wstępu, który można pobrać na stronie wielkiepytania.wsiz.pl/rejestracja oraz wypełnionego oświadczenia dotyczącego COVID-19

Cykl „Wielkie pytania w nauce” powstał z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, prezydenta WSIiZ, i realizowany jest od 2016 r. we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Spotkania organizowane są z udziałem autorytetów świata nauki. Do tej pory prelegentami „Wielkich…” byli m.in. ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz Michał Ogórek, Anna Dymna i Wojciech Bonowicz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama