Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Co ma wspólnego Vivaldi z kosmosem? Wydawałoby się, że nic… A jednak! W środę (3 kwietnia) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z wybitnym kosmologiem i filozofem ks. prof. Michałem Hellerem.

Spotkanie z laureatem Nagrody Templetona odbędzie się w ramach cyklu “Wielkie pytania w nauce” organizowanego od trzech lat przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z “Tygodnikiem Powszechnym”. Ks. prof. Michał Heller już raz gościł w Rzeszowie podczas tego wydarzenia – w 2016 roku.

Wybitny kosmolog ponownie przyjedzie do naszego miasta – w środę, 3 kwietnia. Organizatorzy zachęcają do wspólnych rozważań nad wszechświatem z Einsteinem i Vivaldim. Razem z ks. prof. Michałem Hellerem będzie wybitny skrzypek prof. Konstanty Andrzej Kulka. Spotkanie nosi tytuł „Cztery pory roku w muzyce i kosmosie”.

Mistrzom towarzyszyć będzie zespół ARSO Ensemble w składzie: Robert Naściszewski (skrzypce), Orest Telwach (skrzypce), Izabela Tobiasz (altówka), Anna Naściszewska (wiolonczela), Sławomir Ujek (kontrabas), z gościnnym udziałem Andrzeja Zawiszy (klawesyn), który wykona utwór “Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego.

Spotkanie z ks. prof. Michałem Hellerem i prof. Konstantym Andrzejem Kulką poprowadzi Wojciech Bonowicz, finalista Nagrody Literackiej Nike 2018. Początek o godz. 17:00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy pobrać bilet ze strony wielkiepytania.wsiz.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. Jest proste założenie: jeśli Heller jest w KK to wspiera faszystów palących race na Jasnej Górze czy też palenie książek przed kościołem w Gdańsku. Dlaczego się nie odniesie do takich faktów. Ale przecież łatwiej jest opowiadać bzdury jakoby teologia była nauką. Bo przecież profesorem to on jest ale … teologii, która jest wydmuszką i bazuje na urojeniach cwaniaków w czarnych sukienkach.

 2. Autor powinien zaznaczyć że chodzi o kosmologię religii, która ściśle związana z metafizyką i teologią czyli naukami abstrakcyjnymi, jeśli ktoś ma ochotę posłuchać opowieści dziwnej treści to zapraszam…

 3. Widać jaki ten twój kościół jest, banda obłudników z inklinacjami do urojeń, że bozia siedzi na chmurce i was widzi…, jesteście żałości w tej waszej ignorancji nauki.
  A jak trwoga to ty lecisz nie do kościoła tylko do lekarza. Ciekawe dlaczego hipokryto. Przecież możesz sobie wymodlić zdrowie dla dzieci, rodziców i innych bo wierzysz w bozię.

 4. to tak jakbyś recenzował książkę, której nie przeczytałeś. Po tytule oceniasz zawartość
  ja chętnie posłuchałbym komentarzy osób, które słuchały tego księdza lub czytały jego prace

 5. Mów za siebie, pewnie mamusia kazała ci przyjąć bierzmowanie i na tym się twój kontakt z Kościołem skończył, ale pamiętaj : ja trwoga, to do Boga…

 6. Wolę odmawiać zdrowaśki niż czytać wypociny kogoś takiego jak ty. Po twoich komentarzach widać, że tylko w internecie możesz się realizować, bo w realnym świecie masz niewiele do powiedzenia. A czy przerastasz księdza wiedzą i inteligencją zawsze możemy skonfrontować, ale musiałbyś mieć jaja, a nie wydmuszki.

 7. masakra, już rzygać się chce tymi patetycznymi tytułami i wykładami wsiz, na początku super, a teraz dalej wałkują temat… to ma odwrotny skutek do zamierzonego!

 8. Gość w sukience chce ściemnić, że coś wie na temat nauki…, dobre. I kto w to uwierzy. Katole maja tyle wspólnego z nauką co islam z tolerancją.
  Z ambon już nie mają takiego przebicia to usiłują truć ludziom umysły z tej, ich pseudo nauki. Żenujące. Tylko kretyn da się nabrać na tę ich “naukowość” katolską.

Comments are closed.