Wietrzna sobota na Podkarpaciu. 68 interwencji straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Reklama

68 razy w sobotę do południa wyjeżdżali podkarpaccy strażacy, by usunąć skutki silnych podmuchów wiatru w naszym województwie.

straz6

Zdjęcie 2 z 10

 

Zdjęcia: KP PSP w Brzozowie, KM PSP w Tarnobrzegu

Pierwsze zgłoszenia strażacy otrzymali już przed godz. 3:00 w nocy. Większość interwencji dotyczy usuwania połamanych drzew, konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i ulicach.

– W 13 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i domach – poinformował w sobotę bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Jak do tej pory, strażacy najwięcej interwencji mieli w powiatach tarnobrzeskim i stalowowolskim. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Do południa w Rzeszowie strażacy odnotowali jedną interwencję. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Przy ulicy Popiełuszki wiatr oberwał baner reklamowy. Z kolei w Pogwizdowie Starym oberwało arkusz blachy z budynku szkoły – dodaje st. kpt. Kinga Styrczula, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. 

Sobota do wieczora będzie bardzo wietrzna. Prędkość wiatru może dochodzić nawet do 100 km/h. Strażacy apelują o ostrożność. Jak nie musicie, nie wychodźcie z domów, pościągajcie z balkonów i tarasów przedmioty. Nie parkujcie aut pod drzewami i reklamami.

Nie wchodźcie na tereny zadrzewione – złamany konar drzewa, czy wywrócone drzewo może doprowadzić do tragedii. Silny podmuch wiatru, szczególnie boczny, może też doprowadzić do utraty panowania nad samochodem, a w konsekwencji do wypadku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama