Wigilia Miejska już za nami. Były piękne życzenia i tradycyjny poczęstunek [FOTO]

0
Reklama

Choć pogoda bardziej Wielkanocna, to jednak już za kilka dni Boże Narodzenie. W Rzeszowie świętowanie tych jednych z najpiękniejszych dni w roku rozpoczęło się w piątek od Wigilii Miejskiej.

 

Choć pogoda na to nie wskazuje już za kilka dni święta Bożego Narodzenia. W ten magiczny klimat w piątek wprowadziła mieszkańców Wigilia Miejska, która od lat organizowana jest na rzeszowskim Rynku.

To właśnie wtedy władze miasta i województwa mają okazję publicznie wszystkim mieszkańcom złożyć życzenia. W tym roku ten zaszczyt przypadł Lucynie Podhalicz, p.o. wojewody podkarpackiego; Markowi Ustrobińskiemu, wiceprezydentowi Rzeszowa; Stanisławowi Kruczkowi, członkowi zarządu województwa oraz Jerzemu Cyprysiowi, wiceprzewodniczącemu sejmiku podkarpackiego.

– Na Boże Narodzenie składam z serca płynące najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiego dobra, ciepła, serdeczności. Żeby Podkarpaciu, Rzeszowowi i nam wszystkim darzyło się w 2020 roku – mówiła Lucyna Podhalicz. – Boże Narodzenie to czas świętowania, który chcemy spędzić w gronie rodziny. Życzę więc zdrowych i spokojnych świat – dodawał Marek Ustrobiński.

Stanisław Kruczek, podczas składania życzeń, zażartował, że pogodę mamy jak najbardziej świąteczną, wręcz Wielkanocną. Przypomniał jednak, że za parę dni siądziemy przy wigilijnym stole z rodziną i będziemy celebrować jeden z najbardziej wyjątkowych wieczorów w roku.

Jerzy Cypryś z kolei podkreślił, że czas Bożego Narodzenia to okres, w którym jesteśmy dla siebie bliżsi, życzliwsi i lepsi. – Niektórzy mówią nawet, że w okresie Bożego Narodzenia ludzie mówią ludzkim głosem – żartował Jerzy Cypryś. – Życzę zatem, aby ta atmosfera życzliwości towarzyszyła nam przez cały rok, abyśmy w święta naładowali akumulatory, a w Nowym Roku spełniły się wszystkie nasze marzenia i plany.

Składanie życzeń zakończyło się tradycyjnym przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju od harcerzy Hufca ZHP w Rzeszowie.

Podczas Wigilii Miejskiej nie mogło zabraknąć także świątecznego poczęstunku. Jak co roku przygotowali go uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Zgodnie z tradycją przygotowali oni 50 litrów barszczu czerwonego z uszkami, 150 l żurku, po 50 kg karpia i panierowanego dorsza, 140 kg pierogów ruskich oraz z kapustą i grzybami, 50 l kompotu z suszek i 100 kg ciasta.

Po ciepły i smaczny posiłek, jak zwykle, ustawiały się długie kolejki. Wigilię Miejską zakończył występ Ani “AniKi” Dąbrowskiej –  zwyciężczyni “The Voice Kids 2” oraz Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. W programie występu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy oraz świąteczne utwory premierowe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: