Reklama

W sobotę (22 marca) odbędzie się kolejna edycja Wiosennej Imprezy na Orientację. Start z campusu Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu o godz.11.

WInO to największy bieg na orientację na Podkarpaciu. Organizatorami tej imprezy są 59 Wodna Drużyna Harcerska, Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Studenckie Koło Naukowe „Podróżników” UR.  Celem biegu jest prezentacja walorów krajoznawczych okolic Rzeszowa, propagowanie aktywnego wypoczynku i popularyzacja imprez na orientację na terenie Podkarpacia.

WInO 2014 to już trzecie wydanie imprezy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 400 osób z Podkarpacia i okolic.

W tym roku uczestnicy mają do wyboru 3 trasy (6 km, 15 km i 30 km) prowadzące przez malownicze wzgórza południowo-wschodnich dzielnic Rzeszowa.

Uczestnicy otrzymują na starcie mapę z zaznaczonymi punktami i muszą w jak najkrótszym czasie odnaleźć je w terenie oraz dotrzeć na linię mety. Poziom trudności imprezy jest przystępny zarówno dla wyczynowych zawodników, jak i całych rodzin.

Głównymi nagrodami, oprócz satysfakcji z pokonania trasy, są pamiątkowe puchary dla pierwszych trzech miejsc, dla zwycięzców drobne upominki  ufundowane przez CSiR UR oraz firmę LUZ Sports Wear i dla każdego uczestnika pamiątkowy dyplom.

Do 21 marca wpisowe wynosi 12 zł (w dniu imprezy 20 zł). Szczegółowe informacje na temat biegu można uzyskać pod numerem telefonu: 519 088 233 lub pisząc na adres 59wodnadh@gmail.com.

Bieżące informacje dostępne są także na facebooku TUTAJ.

Program imprezy

11:00 – start na 30 km

11:20 – start na 15 km

11:40 – start na 6 km

15:00 – dekoracja zwycięzców

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.