Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie wraz z projektantką mody i właścicielką marki Biel Fashion, Justyną Półtorak, organizują pokaz kreacji młodzieżowych wykonanych przez uczennice klas sztuki i projektowania. Prezentacja odbędzie się w piątek (21 marca) o godz. 17.00 w Millenium Hall.

Pokaz to część projektu modowego, którego finałem ma być wybór najlepszego stroju i wdrożenie go do produkcji przez dużą firmę odzieżową. Uczennice otrzymały propozycję wykonania rysunków żurnalowych i technicznych przedstawiających stroje dla ludzi młodych, aktywnych, którzy cenią sobie wygodę i nie chcą przepłacać. Spośród 114 propozycji Justyna Półtorak wybrała 30 najlepszych, które zostaną zaprezentowane podczas pokazu, a następnie zgłoszone do konkursu na najlepszy strój młodzieżowy.

Zwycięski projekt zostanie wyłoniony drogą plebiscytu internetowego. Głosować można na  fanpage’u na Facebooku Millenium Hall.

Jest to już trzeci pokaz mody organizowany przez klasę sztuki i projektowania ALO. Po ekstrawaganckich sukniach karnawałowych i walentynkowych, przyszedł czas na stroje młodzieżowe.  Tym razem młode projektantki zaproponowały swoim rówieśnikom tanie i oryginalne propozycje do noszenia, na co dzień. Jedną z ich stylizacji będzie można kupić już jesienią w salonie MayWay w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama