Zdjęcie: archiwum Rzeszów News

Ratusz unieważnił przetarg na zaprojektowanie „Wisłokostrady” w Rzeszowie. Złożone oferty nie spełniały wymagań formalnych i były za wysokie.

– Otrzymaliśmy osiem ofert, z czego pięć zostało odrzuconych z powodów formalnych, a trzy znacznie przekraczały kwotę, jaką mamy zarezerwowaną na opracowanie dokumentacji. Nowy przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Na zaprojektowanie „Wisłokostrady”, która ma w przyszłości połączyć os. Nowe Miasto z północną częścią Rzeszowa wzdłuż Wisłoka, ratusz chciał wydać ok. 1,7 mln zł. Złożone oferty wahały się w granicach od 1,5 mln do 5 mln zł. Tylko trzy mieściły się w kwocie będącej w budżecie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Unieważnienie przetargu oznacza, że w tym miesiącu ratuszowi na pewno nie uda się uzyskać dokumentacji projektowej nowej drogi, która ma mieć ok. 2 km. Planowana inwestycja ma odkorkować al. Piłsudskiego.

Ratusz chce przedłużyć al. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej. W tamtym roku miasto wybudowało 700-metrowy odcinek drogi, ale kierowcy na razie nie mogą z niej korzystać, bo w pewnym momencie droga się urywa.

Teraz miasto chce rozbudować drogę – do ulicy Gen. Maczka, która docelowo tworzyć będzie tzw. „Wisłokostradę”. Dzięki niej kierowcy, którzy będą chcieli z Nowego Miasta dojechać na Baranówkę, Miłocin i Staromieście oraz dalej w kierunku Warszawy i Lublina, nie będą musieli się przedzierać przez al. Piłsudskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Powstanie „Wisłokostrady” podzielono na trzy etapy. Pierwszy to dobudowa drugiej jezdni drogi do powstającego targowiska przy ul. Lwowskiej oraz dwujezdniowe połączenie do ul. Ciepłowniczej. Nad linią kolejową Kraków – Medyka i mostem na rzece Młynówka wybudowana zostanie estakada.

Drugi etap przewiduje rozbudowę do dwóch jezdni (cztery pasy ruchu) ul. Ciepłowniczej z mostem Załęskim do skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Przebudowany zostanie także most na rzece Wisłok. W trzecim etapie do dwóch jezdni będzie rozbudowana ul. Gen. Maczka.

Inwestycja szacowana jest na ok. 140 mln zł. „Wisłokostrada” ma być zrealizowana w latach 2018-2019.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama