Zdjęcie: Damian Lasociński / materiały prasowe
Reklama

Port Lotniczy w Jasionce jest na liście polskich lotnisk, z których węgierska linia lotnicza Wizzair zawiesza i ogranicza połączenia.

Wizzair od stycznia 2022 roku zawiesi 36 połączeń – dotyczy to lotnisk w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie i właśnie Rzeszowie.

W przypadku Rzeszowa, węgierski przewoźnik zawiesi od 9 stycznia do 27 marca z Jasionki loty do stolicy Norwegii – Oslo. Połączenia do Oslo (lotnisko Torp) ruszyły 15 września br. Są dwa razy w tygodniu: w środę i niedzielę.

Decyzja o zawieszeniu połączeń to skutek małej liczby osób zaszczepionych w Polsce przeciwko COVID-19. „Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent” – mówi József Váradi, szef Wizzair’a.

Te słowa Váradi wypowiedział w rozmowie z portalem thereview.pl. „Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk, etc.” – dodał, mówiąc jednocześnie, że Wizzair z tych samych powodów zawiesza loty z Rumunii. 

Wizzair w Jasionce obsługuje jeszcze dwa połączenia: do holenderskiego Eindhoven oraz Londynu (lotnisko w Luton). Te rejsy, póki co, są niezagrożone. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama