Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Lot samolotem, jazda ciężarówką, biesiada Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego – takie rzeczy tylko podczas V Nocnego Spotkania z Nauką, które odbędzie się 18 października na Politechnice Rzeszowskiej. 

V Nocne Spotkania z Nauką to kontynuacja edukacyjnych wydarzeń, które w Rzeszowie odbywają się od 10 lat. W programie tegorocznej imprezy znajdziemy: pokazy fizyczne i chemiczne, prezentacje kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej, zwiedzanie laboratoriów, pokazy i warsztaty Experymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj!

Korzystając z tego, że politechnika kształci przyszłych pilotów, podczas Nocnych Spotkań z Nauką będzie można także skorzystać z symulatora lotów. Na tych, którym marzy się jazda ciężarówką, też będzie czekał odpowiedni symulator. 

Podczas Nocnych Spotkań zaprezentuje się także łazik marsjański „Legendary” oraz bolid. W programie wydarzenia znajdziemy także: pokazy wysokich napięć, biesiadę Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, pokazy naukowe „Historia światła” oraz atrakcje dla najmłodszych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

V Nocne Spotkanie z Nauką (al. Powstańców Warszawy) rozpocznie się w piątek (18 października) o godz. 17:00 i potrwa do 23:00. Wstęp wolny. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama