Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Jeden z pierwszych wiceprezydentów Rzeszowa po zmianach ustrojowych zginął w czwartek w wypadku drogowym. Władysław Świetlicki miał 73 lata. 

Władysław Świetlicki zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek (11 lipca) po godz. 21:00 na przejściu przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. 73-letnim pieszym okazał się Władysław Świetlicki, zastępca prezydenta Rzeszowa w latach 1991-1994. Tę funkcję pełnił w czasie, gdy prezydentem miasta był Mieczysław Janowski.  

O śmierci Władysława Świetlickiego w poniedziałek poinformował ratusz. Miała okazję z nim współpracować Janina Filipek, skarbnik Rzeszowa, która w ratuszu pracuje od początku lat 90. ubiegłego wieku. To ona przekazała smutną wiadomość o śmierci Władysława Świetlickiego. 

– Kilka dni temu był u mnie załatwić jedną sprawę – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. W kondolencjach napisał: „Żegnam człowieka w pełni oddanego naszemu miastu, który wytrwale zabiegał o jego wizerunek i rozwój. Pozostanie na trwałe w historii Rzeszowa”. 

Władysław Świetlicki, oprócz tego, że był wiceprezydentem Rzeszowa, w latach 1990-1994 był radnym miejskim pierwszej kadencji. Do 23 marca 1991 roku był członkiem zarządu miasta, a następnie wiceprezydentem. Odpowiadał w mieście za handel i sprawy lokalowe. 

Pogrzeb Władysława Świetlickiego odbędzie się w najbliższą środę, 17 lipca, na cmentarzu Wilkowyja. Początek uroczystości o godz. 13:30.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama