Dwie Włoszki ukradły w Przemyślu konkubentowi jednej z nich 20 tysięcy złotych. 53-letni mężczyzna poznał we Włoszech mieszkankę powiatu przemyskiego, dla której zostawił swoją partnerkę i przyjechał z nią do Przemyśla. Zazdrosna Włoszka z koleżanką przyleciała do Polski, by nakłonić go do powrotu.

Cała historia rozpoczęła się kilka lat temu. 37-letnia dziś mieszkanka powiatu przemyskiego wyjechała do Włoch do pracy. Tam poznała 53-letniego Włocha, z którym nawiązała bliższą znajomość. Jak się okazało, mężczyzna był w tym czasie w nieformalnym związku ze swoją 50-letnią rodaczką, z którą postanowił się rozstać i rozpocząć nowe życie z Polką.

Para w listopadzie br. przyjechała do Przemyśla do wynajętego przez kobietę mieszkania. Kilka dni później do ich drzwi zapukała jego była partnerka, która wraz z koleżanką postanowiły przyjechać do Polski i nakłonić mężczyznę do powrotu do Włoch.

Spotkanie pomiędzy nimi miało gwałtowny przebieg i skończyło się zadrapaniami na twarzy mężczyzny. Rozzłoszczone Włoszki zabrały mu torbę, której, oprócz paszportu i kart płatniczych, było 20 tysięcy złotych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z Przemyśla. Gdy uzyskali informację, że kobiety jadą na lotnisko w Krakowie, natychmiast poprosili funkcjonariuszy z portu o zablokowanie im opuszczenia Polski. Kilka godzi. później kobiety stawiły się do odprawy paszportowej i zostały zatrzymane. Policjanci znaleźli przy nich znaczną kwotę pieniędzy, którą zabezpieczyli, jako dowód w sprawie.

Na następny dzień Włoszki zostały przywiezione do Przemyśl. Tutaj śledczy postawili im zarzuty dokonania kradzieży. 50-letnia Włoszka i jej 24-letnia koleżanka złożyły zeznania, w trakcie których nie przyznały się do winy.

„Wszczęte w Polsce postępowanie karne będzie kontynuowane przez włoskie organa ścigania. Akta sprawy zostaną za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości przekazane do Włoch. Kobiety po zakończonych czynnościach procesowych zostały zwolnione i wyjechały do swojego kraju” – poinformowała Komenda Miejska Policja w Przemyślu.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama